Małżeństwa w Kalifornii: gorzko, gorzko!

W Kalifornii dzięki decyzji stanowego sądu najwyższego możliwe jest zawieranie małżeństw! Co więcej, władze stanu nie wykluczają, iż ślubów udzielać będą też przyjezdnym.

Wyrok sądu nabrał mocy prawnej w poniedziałek punktualnie o 17.00 czasu lokalnego, dlatego też na tą godzinę zaplanowane były bardzo liczne pierwsze ceremonie. Najgłośniejszy w mediach był ślub Del Martin i Phyllis Lyon (odpowiednio 87 i 83 lat), panie są ze sobą od ponad pół wieku!

Dla Del Martin i Phyllis Lyon nie była to pierwsza ceremonia. Seniorki od lat aktywnie brały udział w kampaniach na rzecz małżeństw. W serwisie Kobiety Kobietom wspomina o nich Izabela Filipiak przy okazji tesktu o radiowej debacie wokół przyszłości ruchu LGBTQ: (…) Pierwszą parą, która w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa wzięła ślub w San Francisco w 2004 roku, była para leciwych już kobiet, staruszek, Del Martin i Phyllis Lyon. W 1955 roku założyły one Daughters of Bilitis, pierwszą lesbijska organizację w USA, a od 1955 wydawały lesbijski magazyn The Ladder.

Wszystkim nowożeńcom składamy najserdeczniejsze życzenia!
Jednocześnie z „pewnych powodów” zaciskamy zęby…

(mm)

1 komentarz do: Małżeństwa w Kalifornii: gorzko, gorzko!
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa