Homo Foul w Wiedniu-Bye Bye Cristiano Ronaldo-Cmok Cmok Poldi

W związku z trwającymi właśnie w Austrii i Szwajcarii Mistrzostwami Europy w piłce nożnej Wiedeńskie Centrum „Qwien” zorganizowało międzynarodowy konkurs na najlepszy plakat antyhomofobiczny pod nazwą Homo:Foul. Konkurs wygrała 25 – letnia Martina Schönherr.

Na plakacie widoczny jest tors mężczyzny w koszulce austriackiej drużyny narodowej, trzymającego oficjalną piłkę mistrzostw. Na ramieniu zawodnika widoczna jest opaska kapitana drużyny, na której widnieje napis „gay”.

Jury wybrało ten plakat zarówno ze względu na prostotę i jasność przekazu jak również z uwagi na perfekcyjność obróbki fotograficznej zdjęcia. Autorka w swym przesłaniu unaocznia fakt że w zasadzie każdy piłkarz mógłby być gejem. Orientacja seksualna oraz piłkarski talent, zdaniem tej młodej studentki sztuk pięknych, nie mają ze sobą nic wspólnego. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 2 008 Euro.

Najlepsze 32 plakaty wystawiono w wiedeńskiej dzielnicy muzeów. W konkursie wzięło udział 70 artystów, głownie z Austrii.

We wczorajszym meczu Portugalia z pięknisiem Cristiano Ronaldo pożegnała się z mistrzostwami ulegając drużynie Niemiec. Pierwszą bramkę dla naszych zachodnich sąsiadów zdobył Bastian Schweinsteiger ze wspaniałego podania swego ukochanego kolegi -Poldiego czyli jedynego naszego rodaka grającego jeszcze w rozgrywkach EM – Łukaszka Podolskiego.

W rozgrywkach jak zwykle najciekawszymi fragmentami były pocałunki euforii zwycięstw (w spumie aż pięć bramek wczoraj padło) oraz tradycyjna wymiana koszulek. Poldi podarował nawet po meczu swoje piłkarskie spodenki jakiemuś fanowi. Czy była to kobieta – ZDF nie podało. W nagrodę za to Lukas dostał, i to na oczach widzów i kamer, serdecznego buziaka od Schweiniego.

Na załączonych zdjęciach: Plakat Finalista konkursu Homo Foul. Piękniś Cristiano oraz Poldi i Schweini in Love.

(dk/jbog)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa