Ciąg dalszy debaty o homorodzicach

O wyroku sądu w sprawie Anny matki lesbijki pisaliśmy tutaj

Tymczasem w TVN 24 Stefan Niesiołowski w „dyskusji” z Kazimierą Szczuką tak skomentował sprawę:

Wara homoseksualistom od dzieci. Sąd nie uległ naciskom agresywnych środowisk homoseksualnych, które przyjechały robić awanturę, jak to mają w zwyczaju. Bardzo się z tego cieszę – stwierdził Niesiołowski w poniedziałkowym magazynie „24 godziny”.

Nie będziemy cytować tego pana. Jeśli macie ochotę przeczytać i zobaczyć relację z „rozmowy”, to zapraszamy na stronę TVN 24

Natychmiast na te słowa zareagowała Kinga Dunin.

Całość tekstu za blogiem Krytyki Politycznej:

Pytania do premiera Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej

W poniedziałek w ”Magazynie 24 godziny” TVN24 członek pańskiego ugrupowania, wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, wygłosił następujący sąd: osobom homoseksualnym, które wychowują dzieci, tworząc stały związek z inną osobą homoseksualną, należy je odbierać i umieszczać w rodzinach zastępczych.

W Polsce, według istniejących szacunków (podaję za „Polityką”), funkcjonuje 15 tysięcy homoseksualnych rodzin wychowujących dzieci. Są to przede wszystkim lesbijki. Nie mówimy zatem o abstrakcji, ale o życiu tysięcy kobiet i ich dzieci.

Niestety, poseł Niesiołowski nie jest w tym poglądzie odosobniony, podobny wyrażał kiedyś poseł Bosak z LPR-u i inni przedstawiciele skrajnej prawicy. Znany jest też przypadek pozbawienia lesbijki prawa do opieki nad własną córką.

Odbieranie dzieci matkom jest oczywistym barbarzyństwem, a rodziny homoseksualne chyba nie powinny być traktowane inaczej niż wszystkie?

Ciekawa jestem, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej? Czy planowane jest wprowadzenie go w życie i w jaki sposób? A jeśli jest to jedynie eksces Stefana Niesiołowskiego, to jak długo ma Pan zamiar tolerować tego rodzaju homofobiczne zachowania? I czy nie uważa Pan, że tysiącom matek, którym w efekcie groził Stefan Niesiołowski, należą się przeprosiny?

Również Dorota Zawadzka znana jako Superniania stanęła w tym sporze po stronie homorodziców (podajemy za internetowym wydaniem Faktu):

Nie należy odbierać dziecka ludziom tylko dlatego, że są homoseksualistami. Mam prawo mieć swoje poglądy, bo pracowałam z parami homoseksualnymi i wiem, że są takimi samymi rodzicami, jak osoby heteroseksualne.

Niesiołowski to wybitny homofob. Wciąż nie rozumiemy postawy mediów, które zapraszają go do programów podejmujących tematykę osób LGBTQ. Przecież z góry wiadomo, że nic nowego nie powie i absolutnie nic do sprawy nie wniesie – poza swoim świętym zgorszeniem. Szkoda, że takie igrzyska toczą się kosztem tysięcy polskich homorodziców.

Może pomyślmy nad wystosowaniem apelu do mediów, że warto włączyć się do rzeczowej i merytorycznej debaty na temat homordzicielstwa, a nie produkcją kolejnych bluzgów, gdyż za każdą obelgą takiego Niesiołowskiego kryją się… dzieci. To jest fakt, a nie sfera homofobicznych wyobrażeń marszałka!
Może więc w kraju dziecka poczętęgo i polityki miłości warto wziąć odpowiedzialność za słowo, a tym samym za najmłodszych.

(mt)

Interwencję w tej sprawie podjęła też Kampania Przeciw Homofobii

3 komentarzeCiąg dalszy debaty o homorodzicach

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa