Zadbaj o swoje wakacje

Przypominamy, że wakacje tuż-tuż, warto może pomyśleć o spędzeniu ich – inaczej? Dziś dwie propozycje, serdecznie zapraszamy do przyjrzenia się tęczowo-feministycznym opcjom na lato.

Redakcja prosi jednocześnie o nadsyłanie informacji o ciekawych inicjatywach letnich w klimacie tęczowo-queerowo-feministycznym, chętnie takowe opublikujemy.

1.
Lambda Warszawa serdecznie zaprasza do udziału w Summercamp 2008, który jest organizowany przez Lambda Jugendnetzwerk z Niemiec w ramach programu Unii Europejskiej – Młodzież.

Letni obóz odbędzie się w Niemczech w dniach 26 lipca – 3 sierpnia. Będzie zorganizowany pod namiotami na polu namiotowym w Luetzensoemmern ok. 250 km od Berlina.
Podczas obozu odbywać się będzie wiele różnych warsztatów (tańca, rysunku, masażu itp.), organizowane będą wypady do pobliskich miasteczek, a także wiele innych atrakcji: ogniska, dyskusje. Summercamp to świetna zabawa i niezapomniany czas! W tym roku swoje uczestnictwo zapowiedziały m.in. organizacje z Islandii, Łotwy, Finlandii i Izraela!

Organizatorzy przewidują, że w tym roku w wyjeździe będzie brać udział ok. 80 osób z różnych krajów.

Kto może uczestniczyć? Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy spełniają następujące warunki: wiek 14-25 lat, komunikatywna znajomość języka angielskiego. Pierwszeństwo mają wolontariusze, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Lambda Warszawa oraz osoby trangender. Uczestniczyć może 12 osób – zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania wolnych miejsc.

Ile to kosztuje? Koszt uczestnictwa to 79 euro!, dla młodzieży poniżej 18 lat – 59 euro. To jest opłata za wyżywienie – 3 posiłki dziennie oraz noclegi i program. Za uczestnictwo w wycieczkach trzeba będzie dodatkowo zapłacić- max. 5 euro. Trzeba także zapłacić za przejazd, ale w ciągu ok. 3 miesięcy organizatorzy zwracają 70% kosztów podróży. Za podróż płacicie więc tylko 30%.

Wyjazd ten jest niesamowitą okazją do poznania nowych ludzi, kultur i wymiany doświadczeń oraz poglądów między uczestnikami wyjazdu. Serdecznie zapraszamy! Zgłoszenia: sxs69[at]tlen.pl 608517749

2.
Ulica Siostrzana zaprasza z kolei wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.

Będzie można wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); praw kobiet; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej, alterglobalizmu, ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa. Możliwa będzie wymiana doświadczeń na temat współpracy w grupie (m.in. organizowania manifestacji). Będzie można wziąć udział, m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo, w warsztatach filmowych, raperskich, dragkingowych, plastyczno-twórczych, sportowych, być może też warsztatach z pracy z głosem i z ciałem i in. Planowane są jednodniowe wycieczki po okolicy, m.in. zwiedzanie okolicznych cerkwi. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki Akcji, Ulica Siostrzana prosi o kontakt.
Więcej szczegółów można znaleźć tu:
http://siostrzana.org/77

3.
Mamy nadzieję, że nie umarł całkowicie Klub GiL http://klubgil.republika.pl/ – być może i tam snuje się jakieś frapujące acz tajemne plany…

Redakcja życzy miłego i niestandardowego spędzenia wakacji!

(sass)

1 komentarz do: Zadbaj o swoje wakacje

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa