Sex, Drogen und… Bolków (1)

Niespełna 3 miesiące dzielą nas od kolej, jubileuszowej edycji festiwalu Castle Party. Jedna z największych imprez dark independent w Europie, już tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend lipca na zamku w Bolkowie.

To czternaście lat ewolucji. Podczas pierwszej edycji dla trzystuosobowej widowni zagrało 5 zespołów rozpoczynających dopiero swoją karierę. Dziś to wielotysięczny internacjonalny event, na którym występują artyści z całego świata.

W ciągu wakacyjnego weekendu zaprezentuje się ponad 20 grup reprezentujących różną stylistykę, jednak dominującym będzie nurt electro – industrialny z charakterystycznymi narkotycznymi beatami.

Z perspektywy queer ciekawie zapowiada się koncert Cinema Strange ze Stanów Zjednoczonych. To zespół, który w charakterystyczny sposób łączy elementy tradycyjne, groteskowe i oczywiście ekstrawaganckie.

Nie zabraknie również akcentów performatywnych. Zeszłoroczny pokaz francuskiej grupy Exciting Body Piercing był niezłym wstrząsem estetycznym. W tym roku zobaczymy polsko – grecki tandem DIVA’ine EYE, którego pokazy łączą eksperymenty parateatralne z fetyszyzmem oraz elementami S/M.

Wypada zauważyć, że w naszym kraju praktycznie nie ma wydarzeń kulturalnych, w których tak silnie i spontanicznie dochodzi do afirmacji odmienności. Jeszcze w latach 90-tych lokalna prasa kontemplowała seksualność i płciowość poszczególnych uczestników dołączając odpowiednie zdjęcia do artykułów. Dziś trudno usłyszeć deprecjonujące głosy na ten temat. Ciekawe czy to postęp czy raczej oswojenie.

Castle Party to przede wszystkim radosny karnawał o unikalnej atmosferze. To korowód indywidualności i alternatywnego spojrzenia na rzeczywistość. Próby nadawania mu jakiegokolwiek politycznego szlifu mogą go co najwyżej okaleczyć.

Często wielkie zmiany mają swój początek w małych impulsach. Międzynarodowe, często wręcz androgyniczne towarzystwo bawi się na polskiej prowincji w rytmach jednego z najważniejszych nurtów współczesnej sztuki, jakim niewątpliwie jest industrial – zróżnicowany, żywiołowy i silnie ewoluujący. Skutkiem ubocznym tej maskarady jest stopniowe oswajanie z „innym”.

Zapraszamy niegrzecznych chłopców, dziewczęta oraz całą resztę do lateksowych pląsów na zamku.

(xss)

13 komentarzySex, Drogen und… Bolków (1)

 • emo

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  jak bosko!!

 • antoś

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  też się cieszę!! do bolkowa!!

 • Psyduck23

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  🙁 a ja wyjeżdżam akurat 24, dwa dni przed bolkowem. ehh…

 • Mefjisto

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  Szkoda że fotki są z Gothic Treffen w Niemczech, największego festiwalu dark independent w europie. Ale i tak w Bolkowie jest ciekawie, już nie mogę doczekać, aż znów się tam wybiorę;-)

 • Xerxess

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  Oj nie wszystkie fotki pochodzą z WGT. Niektóre udostępnione zostały za uprzejmą zgodą właścicieli profili na http://www.gothicgays.de. Dwa zdjęcia to modele zza wielkiej wody.

 • Mefjisto

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  Ok, szkoda tylko że jeśli mówimy o castlelparty to najczęściej pokazywane są fotki właśnie z innych festiwali…trochę dumy narodowej no;-)
  Ja w tym roku jak zwykle się wybieram, i nie dla ciuchów, tylko dla zespołów;-))

 • [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  a ja zapraszam na bardzo queerowego swojego seta na castle party na warm upie ;)))) we czwartek w klubie Hacjenda ;))) na dobitke miedzy 3-5 rano

 • Mefjisto, father Mefjisto

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  Nie omieszkam wpaść;-)

 • Xerxess

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  Fairyboy no mamy nadzieję, że rozgrzejesz publikę niczym na skandynawskich gaypride’ach!!:P

 • [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  oj bedzie grubooooooo ;))))) z tym ze odrazu mowie ze na glore gaynor na tej imprezie nie ma co liczyc ;))))) sorry

 • Xerxess

  [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  Hard Cock? Sodomia gomoria:D nie no boshe broń, ale jakiś niszowy synth pop na pewno by się o tej porze przydał. Ciekawość co zaserwuje Dj Emmanuelle 5 – toż to również queer wodzirej tyleż, że z Paryża.

 • [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  odezewij sie xerxess do mnie na jakis priv na mysapce czy gg 3254802 bo nie moge sie sstrackowac 😛

 • [Re: Sex, Drogen und… Bolków (1)]

  oj tak kolo z LTNO bedzie ostro ;)))

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa