Piłka nożna a CSD w Berlinie

Berlińska Parada Dumy Gejowskiej tzw. Christopher Street Day (CSD) zmienia swoją wieloletnią trasę. Przewidziana na 28 czerwca kolorowa manifestacja gejów i lesbijek w tym roku po raz pierwszy nie przejdzie aleją Kurfürstendamm oraz ulicą Tauentzienstraße.
Jak poinformował Robert Kastl, rzecznik prasowy CSD e.V., zaproponowano alternatywną marszrutę: Unter den Linden, Glinkastraße, Behrenstraße, Ebertstraße, Potsdamer Platz, Potsdamer Straße, Bülowstraße, An der Urania, Hofjägerallee aż do Großen Stern, gdzie podomnie jak w latach ubiegłych odbędzie się uroczyste zakończenia połączone z wygłoszeniem przesłania do mieszkańców Berlina.

Powody zmiany są zdaniem rzecznika Kastla dwa: po pierwsze na trasie pomiędzy Bramą Brandenburską a Yitzhak-Rabin- Straße na ulicy 17 czerwca (Straße des 17. Juni ) odbywać się będzie w tym samym czasie święto fanów piłki nożnej z okazji Mistrzostw Europy, a po wtóre organizatorzy przychylili się do coraz liczniejszych z roku na rok głosów krytyki, że parada nie była prowadzona nigdy przez tereny dawnego Berlina Wschodniego.

Nie wiadomo czy nowa trasa zostanie wprowadzona na stałe. Rozważa się rotacyjną zmianę tras CSD w cyklu dwuletnim. Jednego roku początek parady wypadałby na Kurfürstendamm, a następnego na Unter den Linden. Niezmienne pozostawać mają jednak stałe punkty marszu: Nollendorfplatz, w centrum dzielnicy gejowskiej zachodniego Berlina, oraz okolice Motzstraße. Trasa przemarszu wieść będzie także obowiązkowo przez Ebertstraße, obok nowo erygowanego pomnika homoseksualnych ofiar nazizmu.

Nie jest również jasne, czy zaplanowane na ten sam czas święto kiboli odbędzie się na Alexanderplatz, pod którym krzyżują się trzy niezwykle ważne linie metra. Ze względów bezpieczeństwa rozważa się wprowadzenie szczególnych środków ostrożności w celu odizolowanie obu imprez. Prace na poziomie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych są prowadzone w pełnym toku.

Info: Tagesspiegel/jbog

Piłka nożna to strasznie pedalski i przegięty sport:

[fot z zasobów red.]

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa