Kwiat młodzieży wareckiej

Komentarz do artykułu Nastraszyłem tylko Żyda, który ukazał się na gazecie.pl.

Stereotypy mają się niestety zbyt dobrze w społeczeństwie, w którym normą jest intelektualna anoreksja. Na początku ubiegłego wieku Żydzi w naszym kraju stali się uosobieniem wewnętrznego nieprzyjaciela, wiecznymi spiskowcami próbującymi pozbawić Polaków owoców wyczekiwanej autonomii i przeobrażenia naszych ziem w twór o nazwie judeo-polonia. Dochodziły do tego ludowe mity na temat Semitów, którzy mieli profanować hostię i robić macę z krwi chrześcijańskich niemowląt.

W kraju paradoksów gen głupoty przechodzi jak widać z ojca na syna i niestety duch w tym narodzie nie ginie. Dowodem są świeże wydarzenia w Warce.

W święto bożego ciała – masowych paradach, które wcale nie dziwią w kraju neutralnym światopoglądowo – nastoletnie bachory z Warki pobiły młodego ortodoksyjnego Żyda, który przyjechał na grób cadyka. Nieletni bili Asa Yitzchaka Baitha po twarzy, kopali już leżącego, ciągnęli za pejsy.

No i rośnie nam pod nosem nowe pokolenie pogromszczyków.

Dlaczego poruszam temat antysemityzmu na łamach portalu pozytywnie homoseksualnego? Przede wszystkim społeczność LGBTQ jest zobligowania do zabierania głosu w sytuacjach, w których dochodzi do agresywnych przejawów dyskryminacji. Zwłaszcza, gdy mamy z nimi do czynienia na własnym podwórku. Jesteśmy fragmentem społeczeństwa, w którym specjalnie nie słychać głosów oburzenia, chociażby na antysemickie graffiti. A taka obojętność odciska kolejne piętna na kraju, w którym wspólne funkcjonowanie z mniejszością semicką nie wyglądało różowo.

W ojczyźnie Dmowskiego i innych Giertychów pluralizm i tolerancja należą wciąż do sfery mętnych postulatów. Zwiększanie liczby godzin religii jakoś, przynajmniej empirycznie, nie wpływa na młodzież w sensie wzbudzania u nich szacunku dla innych. Ilu z resztą pedagogów zaprząta sobie głowę wprowadzania w czyn pustosłownego wychowania w tolerancji, szacunku i bezpieczeństwie?

Odmienność jest łatwym celem ataków dla Beavisów i Buttheadów naszej prowincji. Zwerbalizujmy swój przeciw dla ich głupoty. I nie zamykajmy się w różowych gettach autokontemplacji.

(xerxess)

2 komentarzy do:Kwiat młodzieży wareckiej

 • Jacek

  [Re: Kwiat młodzieży wareckiej]

  Zdarzenie zalosne.

  Natomiast antysemickie komntarze, jakie pojawialy sie pod informacja o tym zdarzeniu na roznych portalach – sa doprawdy przerazajace.

 • pavle

  [Re: Kwiat młodzieży wareckiej]

  kopali leżącego? a skąd to wiadomo? bo w artykule z odnośnika ani słowa na ten temat.

  nie, żebym sprawę bagatelizował, ale należy zachować proporcję. wszelkie fantazjowanie może zostać poczytane na niekorzyść alarmującego, ze szkodą dla sprawy.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa