- homiki.pl - http://homiki.pl -

Kabaret Barbie Girls wychodzi z szafy

Queerowy kabaret Barbie Girls po raz pierwszy w swojej jakże krótkiej karierze, będzie miał okazję pokazać się szerszej widowni. Także tej spoza środowiska LGBTIQ. „Coming out” Absolutly Faboules i Rudejwrednej będzie miał miejsce 19 lipca 2008 roku na jarmarku Ręką Dzieło w Dobrym Mieście (więcej o imprezie na stronie http://rekadzielo.eu/ [1].)
Dla nieuświadomionych – kilka słów o kabarecie. Narodził się przy okazji występu na urodzinach Kobiety Kobietom 2006 roku, kiedy to Absolutly Faboules i Rudewredne postanowiły wcielić się w postacie z Ich Troje oraz Shakiry. Po kilku występach w tych, a także innych rolach (m.in. Dody i Radzia) , dziewczyny stwierdziły, że przydałoby się słowo. I tak dzięki niejakiej Furii powstało kilka scen z życia lesbijek. Debiut już muzyczno-słownej trupy miał miejsce w zeszłym roku na jednej z imprez towarzyszących Paradzie Równości.
Zapraszamy!

Redakcja, z radością promując ciekawe zjawiska na LBTQ-owej scenie artystycznej, pozawala sobie zacytować opinię z portalu kobietopolis.pl:

[Kabaret powstał], żeby pokazać, że wbrew stereotypom lesbijki mają poczucie humoru na własny temat. „Poza tym śmiech oczyszcza i leczy ze środowiskowej martyrologii […] Nie ma nic zabawniejszego niż skrytka, czyli lesbijka ukrywająca się w pracy i demonstracyjnie oglądająca się za facetami. Śmiejemy się, bo wiemy, że robi to, żeby się zakamuflować. Dla mężczyzn to kompletnie niezrozumiałe. Nie łapią też dlaczego bawią nas historie o coming oucie. A my, wyśmiewając, oswajamy traumę.”
[…]Materiałem do żartów jest też niezrozumiała dla heteryków i części gejów fascynacja amerykańskim serialem „The L Word”. To lesbijskie M jak Miłość, ściągana z internetu telenowela o „burżuleskach” z Los Angeles. – Dziewczyny bezkrytycznie stylizują się na postaci z serialu – śmieje się Ewa. – Na forach przepytują się, z którą bohaterką serialu są najsilniej związane, z którą poszłyby na randkę. Robią psychotesty z pytaniami: Którą parą z „The L Word” jesteście? Same mamy ulubione bohaterki serialu. Wiemy z czego żartujemy.

(sass, riw)