Kabaret Barbie Girls wychodzi z szafy

Queerowy kabaret Barbie Girls po raz pierwszy w swojej jakże krótkiej karierze, będzie miał okazję pokazać się szerszej widowni. Także tej spoza środowiska LGBTIQ. „Coming out” Absolutly Faboules i Rudejwrednej będzie miał miejsce 19 lipca 2008 roku na jarmarku Ręką Dzieło w Dobrym Mieście (więcej o imprezie na stronie http://rekadzielo.eu/.)
Dla nieuświadomionych – kilka słów o kabarecie. Narodził się przy okazji występu na urodzinach Kobiety Kobietom 2006 roku, kiedy to Absolutly Faboules i Rudewredne postanowiły wcielić się w postacie z Ich Troje oraz Shakiry. Po kilku występach w tych, a także innych rolach (m.in. Dody i Radzia) , dziewczyny stwierdziły, że przydałoby się słowo. I tak dzięki niejakiej Furii powstało kilka scen z życia lesbijek. Debiut już muzyczno-słownej trupy miał miejsce w zeszłym roku na jednej z imprez towarzyszących Paradzie Równości.
Zapraszamy!

Redakcja, z radością promując ciekawe zjawiska na LBTQ-owej scenie artystycznej, pozawala sobie zacytować opinię z portalu kobietopolis.pl:

[Kabaret powstał], żeby pokazać, że wbrew stereotypom lesbijki mają poczucie humoru na własny temat. „Poza tym śmiech oczyszcza i leczy ze środowiskowej martyrologii […] Nie ma nic zabawniejszego niż skrytka, czyli lesbijka ukrywająca się w pracy i demonstracyjnie oglądająca się za facetami. Śmiejemy się, bo wiemy, że robi to, żeby się zakamuflować. Dla mężczyzn to kompletnie niezrozumiałe. Nie łapią też dlaczego bawią nas historie o coming oucie. A my, wyśmiewając, oswajamy traumę.”
[…]Materiałem do żartów jest też niezrozumiała dla heteryków i części gejów fascynacja amerykańskim serialem „The L Word”. To lesbijskie M jak Miłość, ściągana z internetu telenowela o „burżuleskach” z Los Angeles. – Dziewczyny bezkrytycznie stylizują się na postaci z serialu – śmieje się Ewa. – Na forach przepytują się, z którą bohaterką serialu są najsilniej związane, z którą poszłyby na randkę. Robią psychotesty z pytaniami: Którą parą z „The L Word” jesteście? Same mamy ulubione bohaterki serialu. Wiemy z czego żartujemy.

(sass, riw)

5 komentarzyKabaret Barbie Girls wychodzi z szafy

 • chroma

  [Re: Kabaret Barbie Girls wychodzi z szafy]

  nie sądziłem że queer zawita kiedykolwiek w moje rodzinne strony, na mazury! brawo! trzeba będzie lekko pozmieniać plany wakacyjne, zeby dotrzeć do Dobrego, ale co tam 🙂

 • buciaż

  [Re: Kabaret Barbie Girls wychodzi z szafy]

  czy autor tekstu aby miec cos do powiedzenia musi cytowac z „niefortunnego portalu” kobietopolisz? czy jest to akcja, w ramach niejasnej wspolpracy.

 • zawszeszczerze

  [Re: Kabaret Barbie Girls wychodzi z szafy]

  Wybaczcie dziewczyny, ale jeżeli naprawdę musicie występować, to powinnyście zainwestować w pomoc jakiegoś profesjonalisty. Ze zjawisk wspomnianych w tekście można żartować tylko w bardzo inteligentny sposób. Występowanie z wargami sromowymi naokoło twarzy i opowiadanie o rodzajach dziurek naprawdę nie mają z tym nic wspólnego. Najzabawniejsze byłyście podczas wywiadu dla ‚strefy wolnych myśli’…wymuszone pseudo-machissimo krótkowłosej większości z was jest prześmieszną pozą. Szkoda, że nie potraficie jej zdyskredytować na scenie.
  P.S. Jak nie dodacie tego komentarza to będę wstawiała takie opisy na innych stronach (;

 • Carin

  [Re: Kabaret Barbie Girls wychodzi z szafy]

  Jak widać z powyższego komentarza, są osoby hyper wrażliwe, które nawet słowo ‚hemoroidy’ może przyprawić o tremory i omdlenie 🙂

 • zawszeszczerze

  [sens]

  Nie wiem czy to możliwe, że jesteś aż tak ograniczoną osobą i naprawdę nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi, czy po prostu udajesz bo nie możesz znaleźć argumentu na to, że BG powinny występować chociaż są kompletnie nieprofesjonalne((:
  Pozdrawiam wszystkie fanki BG

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa