Grzegorz Napieralski szefem SLD!

Wojciech Olejniczak przegrał wybory na szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Grzegorz Napieralski okazał się wielkim zwycięzcą.

Czy nas cieszy ten wybór?

Trudno w tej chwili ocenić. Na pewno nie można odmówić Napieralskiemu konsekwencji i postawy ideowej (przynajmniej w sprawach tzw. światopoglądowych) – twardo stoi na stanowisku rozdziału Kościoła od państwa, nie jest przeciwny związkom partnerskim, widywałem go również na wiecach pro choice'owych. Być może przez to stał się bardziej wyrazistą osobowością niż Olejniczak. Jak można było wyczytać w prasie, jego idolem jest Zapatero…

Problem polega jednak na tym, czy przekona do swojej wizji wyborców? Przyznajmy, że jest to śmiała wizja, jednak rzecz jasna chcielibyśmy takiej Polski. Czy może nowy szef przez to pogrąży Sojusz na dobre? Wszakże Olejniczak nie budzi kontrowersji i jest powszechnie lubiany…

Jedno jest przynajmniej pewne – opłaca się nam silna polska lewica, a z braku laku – silne SLD.

Poniżej dwa świeże niusy:

Olejniczak po porażce: Nie opuszczę SLD (gazeta.pl)

– Nie zdarzyło się nic, co by miało oznaczać że opuszczę SLD – powiedział Wojciech Olejniczak, który przegrał z Grzegorzem Napieralskim w wyborach na szefa SLD.

Na Napieralskiego na Kongresie partii zagłosowało 231 delegatów. Dotychczasowy przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak zdobył 210 głosów.

– Jestem sobą. Wiem że nic się nie kończy, mam poczucie zakończenia pewnej misji. Co będę robił, czas pokaże – powiedział Olejniczak. Zapewnił jednocześnie, nie myśli o objęciu funkcji wiceszefa SLD, ani sekretarza generalnego partii. Przyznał też, że nie spodziewał się przegranej.

Napieralski: miałem łzy w oczach (politbiuro.pl)

Nie milkną echa zaskakującego dla większości komentatorów wyniku dzisiejszego głosowania na przewodniczącego SLD. – Miałem łzy w oczach. To coś wspaniałego dla każdego człowieka – cieszył się z wygranej świeżo upieczony szef Sojuszu, Grzegorz Napieralski. Były sekretarz generalny partii wyraził też chęć współpracy z największym przegranym sobotniego popołudnia, Wojciechem Olejniczakiem. – Widzę Wojtka we władzach SLD – powiedział w „Magazynie 24 godziny”.

– Decyzja należała do delegatów. W ciągu 3 lat z człowieka nieznanego stałem się sekretarzem partii. Ludzie mnie poznali i zagłosowali na mnie – nie ukrywał zadowolenia Napieralski.

Do swoich najbliższych planów zaliczył przede wszystkim przekonanie do siebie tzw. „grupy Olejniczaka”, czyli 210 delegatów, którzy opowiedzieli się za reelekcją starego przewodniczącego. (…)

Nowy szef partii ma już przygotowane rozwiązania na poprawę niskich notowań SLD.

-Formacja która jest w kryzysie musi położyć nacisk na struktury regionalne. Musimy spotykać się z ludźmi. Jeżeli ktoś przyjeżdża z Warszawy i z nimi rozmawia to naprawdę działa
– powiedział pełen entuzjazmu.

Napieralski nie omieszkał też wykorzystać okazji do rozpoczęcia nowej kampanii wyborczej Sojuszu. Jak stwierdził w programie „SLD wprowadza nowe standardy polityczne”.

. Długo przed wyborami wiadomo było, że są dwaj kandydaci. To nowa tendencja. W PO czy PiS kandydaci pojawiają się na ostatnią chwilę, gdzieś po cichu. SLD jako pierwsza nawiązała do wzorców we Francji i Anglii – podkreślił.

Czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie.

(mt)

5 komentarzyGrzegorz Napieralski szefem SLD!

 • antoś

  [Re: Grzegorz Napieralski szefem SLD!]

  Napieralski o pedalstwie mówi „przez chusteczkę”.

  Generalnie SLD do….

 • zadra

  [Re: Grzegorz Napieralski szefem SLD!]

  silna lewica – tak, ale co to ma wspolnego z SLD???

 • niunios

  [Re: Grzegorz Napieralski szefem SLD!]

  Czyzby Napieralski mialby byc polskim Zapatero? Jak dla mnie to on jest bardziej Zakopane

 • Szymon_Niemiec

  [Re: Grzegorz Napieralski szefem SLD!]

  Pożyjemy zobaczymy. Na moje oko, ta „zmiana” nie oznacza niczego. SLD skompromitowało się tak mocno, że w zasadzie nie widzę dla tej formacji szansy na poprawę wizerunku.

 • Zet

  [Re: Grzegorz Napieralski szefem SLD!]

  Ale też nie widzę szans dla innych lewicowych formacji, które zbierają jakieś marne odsetki albo w ogóle nie startują w wyborach (ordynacja nie sprzyja początkującym partiom), więc na razie nie ma alternatywy dla SLD, no chyba, że PO się zliberalizuje, ale na to się nie zanosi.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa