Garść niusów poweekendowych

Tym razem niusy po- i okołoweekendowe

„Metro” donosi: SLD i SdPL chcą penalizacji szerzenia nienawiści wobec homoseksualistów

„Metro” w piątek opisało, że użytkownik portalu Nasza-klasa.pl nawoływał do nienawiści wobec homoseksualistów. Zachęcał przeciwników „spedalenia”, aby „nakręcali spiralę nienawiści razem z nami”. Po naszej interwencji profil został usunięty z portalu, ale policja stwierdziła, że niewiele może zrobić, bo zgodnie z polskim prawem szerzenie nienawiści wobec homoseksualistów nie jest przestępstwem.
Więcej o tej sprawie tutaj

Inną sprawę przypomina Yga Kostrzewa z Lambdy. – Działacze PiS z Poznania porównali gejów do pedofilów, zoofilów i nekrofilów? Sprawa trafiła do sądu, ale prawnicy mieli problem z dopasowaniem czynów do odpowiednich artykułów kodeksu karnego. Zawarto ugodę, politycy przeprosili, ale nie przyznali się do winy – opowiada.

Dlatego – jak dowiedziało się „Metro” – posłowie SdPl i Lewicy chcą znowelizować kodeks karny. Chcą dopisać, że znieważać ani nawoływać do nienawiści nie można również ze względu na orientację seksualną.

Z pomysłu cieszą się środowiska gejowskie. – To znacznie ważniejszy pomysł niż przepisy o związkach rejestrowanych. Będzie można monitorować język nienawiści i mu zapobiegać – mówią Yga Kostrzewa i Łukasz Pałucki z grupy Rainbow Rose w Parlamencie Europejskim.
Artykuł dostępny tutaj

Wątpię, czy to „ważniejszy” pomysł niż rejestracja związków, jak chcieliby dziennikarze, jednak po akcji Platformy Obywatelskiej w sprawie Karty Praw Podstawowych (poszło o dwa słowa: zakaz dyskryminacji ze względu na… orientację seksualną), nie łudzimy się, że projekt ma jakiekolwiek szanse na wejście w życie.

Pierwsza legalna Parada Równości w Mołdawii zaatakowana!

Informacja po angielsku dotycząca ataku ekstremistów na pierwszą w historii
legalną demonstrację LGBT w Kiszyniowie (Mołdawia). Demonstracja
towarzyszyła siódmym Dniom „Tęcza nad Dniestrem”, podczas poprzednich edycji
publiczne zgromadzenia LGBT były zakazywane. Niestety policja nie stanęła na
wysokości zadania i nie ochroniła demonstrantów przed ekstremistami.

Więcej na www.gay.md
Źródło: korespondencja własna Tomka Szypuły/KPH, ILGA-Europe

Isis International?

Ten nius powinien znaleźć się w dziale kiszonek, ale sprawa wymyka się plotkarskim klimatom.

Nie ustaje nagonka Roberta Leszczyńskiego na Isis Gee. Leszczyński twierdzi, że ma niezbite dowody na to, że polska kandydatka na tegoroczną Eurowizję była w przeszłości mężczyzną. Cytat za Lansikiem.pl

Robert Leszczyński w jednym ze swoich artykułów napisał, że Isis Gee to transseksualistka. Piosenkarka zapowiedziała, że skieruje sprawę do sądu, bo poczuła się obrażona. Czym bliżej finału Eurowizji, tym konflikt przybiera na sile.

Robert uważa, że gdyby Isis przyznała się do tego, że jest mężczyzną, miałaby większe szanse na wygraną. Ja tylko powiedziałem głośno o tym, o czym wszyscy wiedzą od 2 lat. Powtórzyłem to, co powiedzieli mi znajomi z otoczenia Isis, także styliści i lekarze. Ona w ogóle musi wykorzystać swoją seksualność. Zyskałaby 5-10 proc. wiernej publiczność gejowskiej. Mogłaby też np. stworzyć show, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Coś takiego zrobiła Dana International – wyznał Super Expressowi Robert.

Pewnie znacie te rewelacje z innych źródeł. Powraca pytanie, czy etyczne jest outowanie innych wbrew ich woli? Tym bardziej, że coming out osób transeksualnych ma inny wymiar niż outing osób homoseksualnych.

Ciąg dalszy „afery” wokół biskupa – geja

Polecamy artykuł „Biskup-gej w oku cyklonu” przedrukowany przez portal onet.pl

Biskup Gene Robinson to zdaniem jego najsurowszych krytyków diabeł wcielony.
Z kontrowersyjnym duchownym anglikańskim, który właśnie promuje swoją nową książkę będącą rodzajem pamiętnika duchowego, rozmawia dziennikarz „Daily Telegraph”.

Siedzi przede mną w pewnym londyńskim hotelu. – Proszę spojrzeć na mnie –protestuje 61-letni amerykański duchowny, kiedy powtarzam mu zarzut, że w pojedynkę doprowadza anglikanizm do zguby. – Jestem niewielkim człowiekiem i nie mam takiej siły. Jeśli ktoś chce porzucić anglikańską wspólnotę dlatego, że jestem biskupem, to jego sprawa, nie moja.

Gene Robinson jest rzeczywiście niedużej postury. To następstwo paraliżu dziecięcego, którego, jak mówili jego rodzicom lekarze, chłopiec miał nie przeżyć. Ale znany jest nie z powodu swego wzrostu. Kiedy w 2003 roku wybrano go na biskupa New Hampshire, został pierwszym anglikańskim duchownym tego szczebla, który przyznał, że jest gejem. Od blisko 20 lat żyje w stałym związku z Markiem Andrew, urzędnikiem władz lokalnych. Ponieważ nie chciał wyprzeć się tego związku ani go ukrywać, by uniknąć konfliktu z oficjalną nauką Kościoła, wywołało to wstrząs w całym anglikańskim świecie.

Burza nasili się jeszcze w lipcu, kiedy biskupi anglikańscy spotkają się w Lambeth Palace na odbywającym się co dziesięć lat światowym kongresie i będą debatować nad „problemem” Robinsona. Nie ma go jednak wśród tych, którym gospodarz spotkania, arcybiskup Canterbury Rowan Williams wysłał zaproszenia. Robinson uważa, że to krótkowzroczna próba ugłaskania konserwatywnych anglikańskich prymasów z Afryki, Azji i Ameryki Południowej, którym przewodzi arcybiskup Peter Akinola z Nigerii. Powołanie biskupa geja uznał on za dzieło szatana.

(mt)

3 komentarzeGarść niusów poweekendowych

 • skała

  [Re: Garść niusów poweekendowych]

  Jeszcze trochę i będzie jak na zachodzie. Pracodawca będzie bał się zwolnić z pracy pederastę, bo proces o dyskryminację zapewniony… Oj, Wasze niedoczekanie…

 • do homofoba powyżej

  [Re: Garść niusów poweekendowych]

  To w takim razie mamy już jak na zachodzie, oile się nie mylę w kodeksie pracy jest już wprowadzony zakaz dyskryminacji ze względu na orientacje homoseksualną, chyba to jedyny kodeks, w którym taki zapis się pojawił, ale proszę mnie oświecić, bo może się mylę.

 • QUASIMODO

  [Re: Garść niusów poweekendowych]

  skała. Nie jestem adminem tego portalu ale kieruje słowa di Ciebie. WYPAD Z TĄD

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa