5 milionów osób na paradzie!

Gazeta.pl donosi:

Przy akompaniamencie płynącej z około 20 ciężarówek muzyki, roztańczony tłum gejów, lesbijek i transseksualistów przemaszerował, jak co roku, główną arterią finansową metropolii Avenida Paulista.

Organizatorzy parady ocenili liczbę uczestniczących w niej osób na 5 mln. Władze Sao Paulo nie potwierdziły tych szacunków lecz przyznały, że uczestników były miliony.

Paradę Gay Pride w Sao Paulo wspiera brazylijski koncern naftowy Petrobras, a także lokalne władze, świadome ekonomicznych korzyści, jakie przynosi związany z marszem napływ turystów. Ocenia się, że w tym roku impreza przyciągnęła ponad 300 tys. gości, co przekłada się na 115 mln dol. wpływów do miejskiej kasy.

Brazylia jest najludniejszym katolickim krajem świata, lecz manifestacja „kochających inaczej” przyciąga tam rokrocznie miliony uczestników, podczas gdy ubiegłoroczna wizyta papieża Benedykta XVI, nawołującego do kultywowania tradycyjnych wartości rodzinnych, zgromadziła niespełna milion wiernych – zauważa agencja Reutera.

Już 7 czerwca (sobota) ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości! Mamy nadzieję, że tym razem będzie nas więcej niż kiedykolwiek. Nie obawiajmy się (na paradzie jest bezpiecznie) i pokażmy społeczeństwu, że istniejemy! Przecież nawet 50 tysięcy uczestników i uczestniczek (na 2 milionową Warszawę) to niewiele, a jednak byłaby to spektakularna jak na Polskę demonstracja tęczowej siły.
Więcej informacji na stronie www.paradarownosci.pl

Przypominamy też o Festiwalu Równości, który rusza 27 maja. Polecamy pokazy filmowe w kinie Luna – tak atrakcyjnej oferty jeszcze nie było. Szczegółowe omówienie filmów tutaj.

A na deser – świeżutka relacja z Gay Pride 2008 w Sao Paulo:

(mt)

3 komentarze5 milionów osób na paradzie!

 • Gio

  [Re: 5 milionów osób na paradzie!]

  SODOMA I GOMORA !!!!!
  ARMAGEDON !!!!!
  A co mi tam – jade tam w przyszlym roku.

 • Jacek

  [Re: 5 milionów osób na paradzie!]

  Nie moze byc jednoczesnie SiG oraz A.

  A zamiast jechac do Brazylii, lepiej zorganizowac rownie liczna w Polsce.

 • Gio

  [Re: 5 milionów osób na paradzie!]

  Drobiazgowy z Ciebie chlopak – tacy chlopcy zawsze mnie sie podobali – jest w tym cos sexy. To co pojechalbys ze mna ? Zrobimy to pierwsze. Drugie zostawiny Swiadkom Jehowy, a w to ostatnie to zupelnie nie wierze.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa