Thomas Beatie, mężczyzna w ciąży, w programie Oprah Winfrey

Wiadomość o mężczyźnie w ciąży nie została przyjęta z powagą – część stacji TV w Polsce i na świecie potraktowała ją w charakterze dziwowiska. Niesłusznie, ciąża Thomasa Beatie stawia przed nami wszystkimi wiele ważnych pytań – o ojcostwo / macierzyństwo, płeć, gender, prawo, naukę, człowieka.

Dyskusja w Stanach nabiera rozmachu po wczorajszym wywiadzie Thomasa w programie Oprah Winfrey Show. Oto nagranie, tylko wersja angielska:

część 1:

część 2:

część 3:

(mm)

6 komentarzyThomas Beatie, mężczyzna w ciąży, w programie Oprah Winfrey

 • Maciek

  [Re: Thomas Beatie, mężczyzna w ciąży, w programie Oprah Winfrey]

  Skoro mezczyzna jest w ciazy to chyba ma zaburzenia zdrowotne i co ma to wspolnego z homoseksualizmem? Ktos stara sie na sile polaczyc te tematy.

  „…wiele ważnych pytań – o ojcostwo / macierzyństwo, płeć, gender, prawo, naukę, człowieka”

  Acha i wzorem urlopu macierzynskiego zaproponujmy, aby poloze ciazy musieli nosic mezczyzni…

  Oprah Winfrey Show… i „Na kazdy temat” to wlasnie te programy sprawiaja, ze sprawy osob homoseksualnych to ciekawostka… a czytam o nich na homikach w co 3 artykule…

 • abs

  [Re: Thomas Beatie, mężczyzna w ciąży, w programie Oprah Winfrey]

  to nie jest mężczyzna, tylko pół kobieta, pół mężczyzna. człowiek.

 • antoś

  [Re: Thomas Beatie, mężczyzna w ciąży, w programie Oprah Winfrey]

  ludzie!!!

  czy kiedykolwiek widzieliście skrót lgbT???

  co to jest to T ????

 • antoś

  [Re: Thomas Beatie, mężczyzna w ciąży, w programie Oprah Winfrey]

  to żenujące, pedały są takie biedne bo ich nie lubią, a sami najchętniej na transów to by napluli…..

  widzę to po pierwszym komentarzu tutaj i odezwie po poprzednim artykule o tym człowieku

 • Marek

  [Re: Thomas Beatie, mężczyzna w ciąży, w programie Oprah Winfrey]

  Całkowicie się zgadzam z Antosiem. Skąd te uprzedzenia wobec osób trans? Nie mogę zrozumieć jak należąc do jednej mniejszości (L/G, ewentualnie B) można osądzać inną (T).

  Warto dodać, że nasza społeczność powinna mieć głębsze zrozumienie, jak mglistą tematyką jest kwestia płci. Jak zdefiniujemy kobietę czy mężczyznę: (1) na podstawie chromosomów (XX/XY), (2) genitaliów, (3) tożsamości i samookreślenia, (4) wyglądu? Co z kobietami po menopauzie – czy przestają być kobietami gdy nie mogą prokreować? Czy osoba która z przyczyn zdrowotnych musi mieć usunięte jajniki (np. w przypadku nowotworu) albo macicę (jak żona wspomnianiego tu Thomasa) przestaje być kobietą? Czy gdyby Lance’owi Armstrongowi amputowano oba jądra (a nie tylko jedno), to przestałby on być w waszym mniemaniu mężczyzną? Jeśli nie, to dlaczego zachowanie przez Thomasa Beatie żeńskich organów rozrodczych ma wpływ na to jak go postrzegacie?

  Miałem przyjemność studiować przez 2 lata na Uniwersytecie stanu Illinois, gdzie historię myśli ekonomicznej wykładała Prof. Deirdre McCloskey, która do 50 roku życia była Donaldem. Dla wszystkich było to zupełnie naturalne, że jej samookreślenie było ważniejsze od uwarunkowań biologicznych i traktowano ją jak każdą inną kobietę (zresztą była już 10 lat po operacjach plastycznych). Deirdre miała to szczęście, że miała niesamowitą reputację naukową na całym świecie, a w środowisku akademickim ludzie są bardziej niż gdzie indziej otwarci na kwestie gender.

  Wielką przyjemność sprawiła mi lektura jej pamiętnika pt. „Crossing”. Jeszcze w okresie „transformacyjnym” wybrala sie z przyjaciolka do Paryza i z przyjemnoscia stwierdzila, ze wszyscy zwracali sie do niej per „Madame” mimo ze nie byla jeszcze po wszystkich operacjach plastycznych.

  Skad u nas taki ciemnogrod?

 • aaaaaaaa

  [Re: Thomas Beatie, mężczyzna w ciąży, w programie Oprah Winfrey]

  nie możliwe

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa