Mapa akceptacji i dyskryminacji

W ostatnich dniach ILGA wydała nową edycję mapy „Prawa osób LGBTI na świecie”. W przejrzysty sposób mapa pokazuje jak wygląda interesujący nas stan prawny w różnych państwach i regionach.

Zobacz mapę tutaj

Jak przeliczyła ILGA, za „czynności homoseksualne” można trafić do więzienia w… 76 państwach! Są nadal państwa, przede wszystkim muzułmańskie (Iran, Arabia Saudyjska, Nigeria, Sudan, Jemen), gdzie za „sodomię” grozi kara śmierci. Homiki.pl wielokrotnie pisały o wykonywaniu kary śmierci na homoseksualistach w Iranie oraz o polowaniach na gejów i lesbijki w sąsiednim Iraku (za który przecież – niby – współodpowiadamy).

Kolejnym zagadnieniem są homoseksualni uchodźcy, szukający schronienia ze względu na orientację seksualną. Niestety, w ostatnich miesiącach zaistniały przypadki deportacji z Europy niedoszłych uchodźców, którym w kraju pochodzenia groziła śmierć lub wieloletnie więzienie.

Dobrym pomysłem jest zerknąć na mapę ILGi przed dokonaniem wyboru wakacyjnej wycieczki!

(mm)

1 komentarz do: Mapa akceptacji i dyskryminacji

  • wróbel

    [Re: Mapa akceptacji i dyskryminacji]

    kochani czy to nielekka przesada z tymi mapkami gdzie inni tzw ludzie powinni sie zapuszczać to zaczyna przechodzić w jawną paranoje. mamy XXI wiek ludziska tam gdzie nas nie chcą tam sie nie zapuszczajmy……

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa