- homiki.pl - http://homiki.pl -

„Kiedy kobieta kocha kobietę… Album relacji”

Posted By PTT On 14 kwietnia 2008 @ 20:52 In Elementarz | 12 Comments

autorki:
Alicja Długołęcka
Agata Engel-Bernatowicz
Agnieszka Kramm
Agnieszka Weseli
Wydawnictwo: Fundacja Anka Zet Studio, Warszawa 2008
ISBN: 978-83-926570-0-2
Oprawa twarda. Papier kredowy
Format: 210 × 210 mm.
Stron: 408.
Cena: 69,69 zł

Wewnątrz fotografie kobiet w intymnych sytuacjach podpatrzone okiem męskim i kobiecym.

Lesbijek nie ma w powszechnej świadomości. O ich życiu psychoseksualnym niewiele wiadomo. Są elementem męskiej fantazji seksualnej, a poza tym że mają własne – jakże inne od wyobraźni mężczyzn heteroseksualnych – życie seksualne, doświadczają też różnych emocji.

Kochają i zdradzają podobnie jak heteroseksualiści czy biseksualiści. O świecie kobiet nieheteroseksualnych piszą rzetelnie i z taktem znane terapeutki i seksuolożka oraz historyczka życia seksualnego. Książkę czyta się z wypiekami na twarzy…

Gotowych podpowiedzi nie znajdzie się tutaj, ale informacje, jak z czułością, fantazją i w dobrej komunikacji tworzyć związek i radzić sobie z trudnościami.

(…) W swojej pracy terapeutycznej i seksuologicznej oraz w działalności społecznej nieustannie spotykamy się z różnymi wersjami nieheteroseksualnej miłości. Żyjemy w takich czasach i takiej rzeczywistości, że już nie każda kobieta musi wierzyć w bajki o księciu na białym koniu albo rycerzu zabijającym smoka. Niektóre przywołują w snach złotowłosą księżniczkę, Amazonkę na czarnym rumaku albo tajemniczą dwupłciową istotę – Androgyne. Świat kobiecej wyobraźni, potrzeb i uczuć obfituje w niespodzianki… Nasz album jest więc przede wszystkim przeznaczony dla wszystkich kobiet, które odbiegają od klasycznych heteroseksualnych stereotypów. Oczywiście coś dla siebie znajdzie w nim KAŻDA KOBIETA, a także KAŻDY MĘŻCZYZNA, który chciałby się do wiedzieć więcej o kobiecej naturze… Bez fałszywej skromności książkę polecamy również psychologom i pedagogom, którzy w swojej praktyce z pewnością spotykają kobiety nieheteroseksualne (chociaż nie zawsze o tym wiedzą).

Treść kolejnych rozdziałów dyktowało nam samo życie. Zarówno w rozdziałach poświęconych odkrywaniu siebie i szeroko pojętej seksualności, jak w tych o budowaniu relacji partnerskiej z drugą kobietą koncentrowałyśmy się na aspektach życia, które niosą wewnętrzny spokój i pozytywne myślenie. Unikałyśmy porad, bo nie traktujemy nieheteroseksualnej miłości jako problemu. Album nie jest kolejnym poradnikiem!

Być może sięgniesz po tę książkę z czystej ciekawości, a może po to, żeby nabrać dystansu do pewnych spraw… Nie ukrywamy swoich terapeutycznych motywacji: prawdziwą satysfakcją będzie dla nas, jeśli album stanie się dla którejkolwiek z Was inspiracją do wzbogacania swojego związku z drugą kobietą.

Owocnego czytania i oglądania życzą

Autorki

*****
Album można kupić aktualnie na Allegro (wpisz tytuł w tabelkę „Szukaj”, pojawi się aukcja – książki są rozsprzedawane natychmiast, więc numery aukcji się stale zmieniają).

oraz m.in. na:

www.feminoteka.pl [1]

a także (wkrótce) w księgarni Psyche na SWPS,
Warszawa, ul. Chodakowska 19/31

a także w pozostałych w wybranych miastach Polski.

Najbliższe spotkania z albumem:

Kraków, 27.04 g. 11-15 Kawiarnia Spokój, ul. Bracka 3/5, w ramach Festiwalu Kultura dla Tolerancji

Katowice, 17-18 maja zostaliśmy zaproszeni przez KPH Śląsk na Śląskie Dni Równych Szans Dla Wszystkich

WSPÓŁPRACA:

ZAPERTY STUDIO, LAMBDA WARSZAWA, M25, WWW.PODRECZNIKI.ORG, WWW.HOMIKI.PL, POROZUMIENIE LESBIJEK (LBT), FEMINOTEKA, WWW.KOBIETY-KOBIETOM.COM, KSIĘGARNIA PSYCHE, PRZESTRZEŃ KOBIET, KONSOLA, POROZUMIENIE KOBIET 8 MARCA


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2008/04/kiedy-kobieta-kocha-kobiet-album-relacji/

URLs in this post:

[1] www.feminoteka.pl: http://www.feminoteka.pl

[2] Konkurs wakacyjny!: http://homiki.pl/index.php/2008/07/konkurs-wakacyjny/

[3] Książka o kobietach: http://homiki.pl/index.php/2008/06/ksika-o-kobietach/

[4] Masturbacja – to takie przyjemne: http://homiki.pl/index.php/2008/05/masturbacja-to-takie-przyjemne/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.