In vitro dla małżeństw

Posłanka Sobecka ma konkurencję. Jarosław Gowin, poseł Platformy Obywatelskiej, a także na życzenie samego premiera Tuska przewodniczący zespołu ds. bioetyki, uchylił rąbka tajemnicy w sprawie przygotowań do ratyfikacji konwencji bioetycznej. O co chodzi? O zapłodnienia in vitro.

Dziecko rozwija się naprawdę dobrze i harmonijne tylko wtedy, gdy ma ojca i matkę – powiedział Gowin w Radiu ZET, wyjaśniając, dlaczego, jego zdaniem, z in vitro nie powinny korzystać pary żyjące w związkach nieformalnych i kobiety samotne – Nie chodzi o to, żeby mieć dziecko, tylko żeby tworzyć rodzinę – podkreślił polityk PO.
Dodał, że przytłaczająca większość patologii, łącznie z pedofilią, zdarza się w związkach nieformalnych – Sprawcami nadużyć seksualnych na ogół są konkubenci – powiedział Gowin.

Jest to „prywatna” wypowiedź, nie stanowisko owego zespołu.

Powtórzmy zatem raz jeszcze pytanie: o co chodzi?

Ano o to, by władza miała jeszcze większy nadzór nad jednostkami zmuszając je przepisami do stosownych zachowań, np. zawierania małżeństw. Oczywiście jest to promocja heteroseksualizmu, bo wszyscy wiemy kto lub co zagraża instytucji rodziny w Polsce. Oczywiście być może jest to puszczanie oczka w stronę Kościoła, by i ten łaskawiej spojrzał na zabieg in vitro, pardon: „wyrafinowaną aborcję”.

Po drugie, by wyeliminować kobiety pozostające w niesformalizowanym związku, kobiety samotne, lesbijki lub takie, które owej rodziny (według definicji Gowina) tworzyć nie chcą, a które mają problemy z zajściem w ciążę. Motywacje chęci posiadania potomstwa nie powinny być w obszarze zainteresowań państwa.

Po trzecie, by wyeliminować z oferty związki lesbijskie i ostatecznie domknąć furtkę. Jest to ślepy zaułek, bo homoseksualiści, o czym się zapomina, nie są mniej czy bardziej bezpłodni od heteryków. Ale przy okazji dowiedzieliśmy się, że nasze związki, mimo, że nie różnią się niczym specjalnym od związków heteryckich, nie są w rozumieniu państwa rodziną.

Zresztą te wszystkie furtki można łatwo obejść. Chyba, że pan Gowin wpadnie na pomysł likwidacji prawa do rozwodu.

Ale pozostaje jeszcze jedna kwestia, mianowicie wtrącenie problemu pedofilii w kontekst rodziny (jak przeczytacie tekst do końca, dowiecie się, że w Kościele katolickim to problem marginalny). I tu wyłazi idiotyzm wypowiedzi. Czy rodzi się dzieci po to, by je molestować seksualnie i gwałcić? Po to te starania, wydawanie ogromnych pieniędzy na zabiegi? Czy uświęcenie przez państwo i Kościół pary heteryków czyni z nich automatycznie aniołów? Osoby pozostające w związkach nieformalnych powinny domagać się przeprosin.

I jeszcze jedno, cytat z Gowina:

„Nie chodzi o to, żeby mieć dziecko, tylko żeby tworzyć rodzinę”.

Pod taką wypowiedzią możemy się podpisać i my, ale też pewnie spora większość obywateli. Dziwna zbieżność – nam też chodzi o rodzinę. Świetne hasło na transparent, w sam raz na Paradę Równości!

(mt)

Od redakcji: Politycy o tym często nie pamiętają, ale obecnie, z zastrzeżeniem, że ma się odpowiednio dużo gotówki, in vitro dostępne jest dla wszystkich i w każdej formie, poza jakąkolwiek kontrolą. Dalej – możliwość adopcji jest otwarta także na osoby samotne. Homiki są samotne „z zasady”, w parach jesteśmy sobie obcy nawet żyjąc razem 60 lat.

3 komentarzeIn vitro dla małżeństw

 • ww

  [Re: In vitro dla małżeństw]

  Moim zdaniem osoby żyjące w konkubinacie powinny domagać się słusznych przeprosin! Cóż to za ignorancja, zero badań, statystyk, tylko wyssane z palca subiektywne paplanie „obrońcy normalności”.
  Nie papierek z pieczątką czyni prawdziwą miłość.

 • Jacek

  [Re: In vitro dla małżeństw]

  Zaczyna sie od gejow, nastepnie przechodzi do hetero-konkubentow, a skonczy sie na hetero malzenstwach niesakramentalnych…

  No ale czego oczekiwac od katola, nawet liberalnego?

 • nie-homo

  [Re: In vitro dla małżeństw]

  podpisuje sie pod komentarzami i dodaje: s k a n d a l.
  tylko przeprosiny i geste tlumaczenie ratuje stanowisko pana.
  szczerze mowiac dosc mam sluchania takich „opinii”.
  niewyksztacenie nie usprawiedliwia.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa