Palma prezydenta

Od kilku dni trwa spektakl związany z przyjmowaniem Traktatu Lizbońskiego (proszę nie pytać o co w traktacie chodzi). Pedalstwo mniej lub bardziej wyraźnie pojawia się w „debacie” wokół tego i tak trudnego do zrozumienia wydarzenia.

Dziś pan prezydent odwiedził miejscowość Łyse, słynącą z palm wielkanocnych. Wysłuchawszy mszy, z ambony tamtejszego kościoła wygłosił przemówienie – na żywo można było je obejrzeć w TVN24, treść podaje też Gazeta.pl. Zobaczmy:

Moją rolą jako prezydenta jest doprowadzić do kompromisu. Ale i ja mam wątpliwości – mówił i wyjaśnił, że chodzi o „przyjęcie rozwiązania, które będzie najlepsze dla narodu. (…) Postanowienia Traktatu związane z wiarą katolicką muszą zostać tak mocno zabezpieczone, jak to w prawie świeckim jest możliwe. Istnieje taka możliwość, przez odpowiedni tekst ustawy ratyfikacyjnej, a są tacy, którzy tych elementów do tekstu nie chcą wprowadzić. (…) Dobrzy Polacy są też wśród przedstawicieli innych wyznań i wśród niewierzących, ale większość z nas to katolicy. Chcemy tylko i wyłącznie to zabezpieczyć; mówię my, choć chcę i będę dążyć do kompromisu (…) moja opinia jest taka, że ustawa ratyfikacyjna, może razem z uchwałą w ramach pewnego kompromisu, powinna dokonać jak najdalej idącego zabezpieczenia. Mówiąc po prostu, żeby to co zostało podpisane, później jak najtrudniej było zmienić.

O Karcie Paw Podstawowych (tu najciekawsze):
Ten dokument zawiera w większości postanowienia całkowicie słuszne. Są tam jednak punkty, z których mogą wynikać później np. prawa do małżeństw, które nie są związkiem kobiety i mężczyzny. Nie chciałbym o tym mówić w kościele.

Tu audio i wideo: http://www.tvn24.pl/-1,1542581,wiadomosc.html

Bez komentarza – jest on zbędny – pozostawiam Czytelniczkę i Czytelnika w zadumie związanej z Wielkim Tygodniem.

Ewentualnie proszę kliknąć w link poniżej.

(mm)

11 komentarzyPalma prezydenta

 • Jacek

  [Re: Palma prezydenta]

  No, ja skomentowalem – na zywo, przy telewizorze. Zwykle unikam slow ch-j, pier—–y itp, ale tym razem sobie pozwolilem spostponowac pana prezydenta wszystkich benedyktow i kapucynow.

 • ja

  [Re: Palma prezydenta]

  Bardzo to miłe: czuć się pełnoprawnym i równym obywatelem we własnym kraju… :-/ Szanowni rządzący i inni współobywatele mają w głębokim poważaniu moją potrzebę prawnego zabezpieczenia i umocowania związku z mym partnerem. Szkoda, że w takim samym poważaniu nie mają moich podatków, których niebagatelne sumy co miesiąc odprowadzam, zastanawiając się potem, czy starczy mi do końca miesiąca…

 • Jacek

  [Re: Palma prezydenta]

  Co ciekawe, pan prezyden wreszcie sie przyznal, ze nie chodzi o „wartosci chrzescijanskie”, ale wprost o „rzymska wiare” (bo to chyba tak brzmialo wg. komunikatu PAP).

 • marta

  [Re: Palma prezydenta]

  potwierdzam, prezydent mówił o „rzymskiej wierze” i jej obronie. jeśli dokuczanie nam ma być kwintesencją tej wiary to współczuję

 • Jacek

  [Re: Palma prezydenta]

  „Rzymska wiara” brzmi grozniej, bardziej kontrreformacyjnie, niz „wiara katolicka”. To nie jest zabawne. I nie pocieszalbym sie, ze „droga do dechrystianizacji Polski wiedzie przez ZChN”.

 • reversus

  [Na Jowisza]

  Na Jowisza, rzymska wiara! Toż to poganin 😉

 • Chagrin

  [Re: Palma prezydenta]

  Prezydent dużego europejskiego kraju wygłaszający kazanie z ambony- już samo to nie wymaga komentarza.

 • a

  [Re: Palma prezydenta]

  Ten cytat jest zmanipulowany! 😉
  W oryginale brzmi o wiele bardziej groteskowo: „Ta karta zawiera – żeby bylo jasne – w większosci postanowienia całkowicie słuszne, ale są tam też postanowienia, z których mogą wynikać później prawa do małżeństw, które nie są związkiem kobiety i mężczyzny… nie chciałbym tutaj w kościele… świątyni bliżej o tym mówić, ale rozumiecie państwo o co chodzi…”

 • Jacek

  [Re: Palma prezydenta]

  Oczywiscie ze rozumiemy. I dlatego sie niepokoimy. Zwlaszcza, ze tego typu przyklad glowy (?) panstwa, moze osmielic pomniejszych politykow tego typu w innych krajach UE.

  Inna sprawa, ze jezeli Europa sie nie opamieta i nie wroci do podstaw wolnosciowych i idei socjalistycznych, to predzej czy pozniej (raczej predzej) liberalowie utoruja kaczynskopodobnym droge do wladzy. I to juz na dlugie lata.

 • mysz

  [Re: Palma prezydenta]

  Nadejszła wiekopomna chwiła moi mili.Czyżby drugi Kaczuś odczuł potrzebę zalegalizowania związku ze swoim kotem?I jak mówiłam,tak i się stało.Jak mówi mądre powiedzenie:”Są różne zboczenia,ale każde przyjemne”.Swoją drogą,ciekawe jaką Kaczuś ubierze kieckę na swój ślub…:P

 • mysz

  [Wszystkiego najlepszego Kaczuś na nowej drodze życia…]

  O tak Kaczuś,już Ci niosą suknię z betonem…
  Niech Wam Rydzyk ślubu udziela,zobaczysz sam,jakie jest miłe usłyszeć o sobie z ambuły,że jest się pedałem,ciotą,lesbą czy innym homo nie wiadomo,aż zdziwisz się sam,jak to bardzo boli,kiedy ktoś Ci zagląda pod kołdrę i się wtrąca między wódkę a zakąskę.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa