Gwiazdy przeciwko przemocy wobec LGBTQ

15 letni uczeń z Kalifornii, Lawrence King, został bestialsko zamordowany na terenie własnej szkoły. A zaczęło się tak „niewinnie”: po tym, jak dokonał coming outu stał się obiektem drwin. Jego oprawca, kolega z klasy, ścigany jest za zbrodnię nienawiści.

Sprawa Lawrance'a Kinga zwróciła uwagę na problem przemocy wobec osób LGBTQ. Także w Polsce, wg. ostatniego raportu KPH i Lambdy, ok. 20% spośród nas doświadczyło przemocy fizycznej związanej ze stygmatyzowaniem naszej tożsamości.

W telewizji LOGO emitowany jest spot z udziałem gwiazd pod hasłem „Nikt z nas nie jest bezpieczny…”, zobaczmy:

W samym lutym w USA aż trzykrotnie doszło do morderstw – zbrodni nienawiści przeciwko osobom LGBTQ. W każdym przypadku ofiary i oprawcy mieli mniej niż 20 lat.
W Polsce pojęcie zbrodni nienawiści nie jest uwzględniane przez prawo, choć wielu specjalistów chce je wpisać do kodeksów. W ostatnich latach zbrodnia nienawiści została wpisana do prawa karnego wielu państw Unii, a to dla lepszej ochrony mniejszości – narodowych, etnicznych, religijnych, LGBTQ…

(mm)

1 komentarz do: Gwiazdy przeciwko przemocy wobec LGBTQ

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa