['] antykaczy.blog.onet.pl [']

Nie żyje Michał Piróg, znany też jako 'Pragmatyk', twórca bloga www.antykaczy.blog.onet.pl

Był częstym gościem naszej strony i uważnym czytelnikiem naszego pisma – jego uwagi i komentarze były dla nas cenną wskazówką.

Będzie go nam niezwykle brakowało.

9 lutego odbędzie się pogrzeb Michała. Tego dnia skończyłby zaledwie 26 lat.

Przyjaciele Michała uruchamiają stronę internetową poświęconą Jego pamięci – www.michal-pirog.pl.

zobacz też http://gejowo.pl/index.php?pid=3&n_id=9063

——-
MICHAŁ PIRÓG (09.02.1982 – 04.02.2008)

Był naszym przyjacielem. Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie studiował historię. W internecie znany był jako Pragmatysta i autor cenionego przez internautów bloga: www.antykaczy.blog.onet.pl

W poniedziałek, 04 lutego 2008 roku, jego przyjaciele znaleźli go martwego. Przy łóżku leżała sterta opakowań po lekach i niedokończona butelka Sangrii.

W pożegnalnym liście Michał nikogo nie oskarżał, za to dwukrotnie wielkimi literami napisał: „WYBACZAM I PROSZĘ O WYBACZENIE”.. Powtarzał też, że nie chce katolickiego pogrzebu a na końcu listu pisanego na paragonie z Kauflandu uczynił dopisek: „jestem dumny z bycia gejem”…

Powodów samobójstwa było co najmniej kilka. Od urodzenia zmagał się z uciążliwą chorobą genetyczną o nazwie „dysplazja ektodermalna anhydrotyczna”. Miał kłopoty z rodziną, która nie akceptowała jego homoseksualizmu, kłopoty z promotorem pracy magisterskiej, którego Michał podejrzewał o pobudki homofobiczne. Miał problem ze znalezieniem pracy i – chyba rzecz najważniejsza – ze znalezieniem partnera. Większość chłopaków, z którymi się spotykał, nie traktowała go zbyt dobrze – z powodu choroby Michał miał „dziwny” wygląd. Zżerała go tęsknota za ciepłem, dotykiem, seksem i uczuciem.

Nie tak dawno podjął wielką, heroiczną próbę zmiany swojego życia. Leczył się u wielu lekarzy, spotykał się z dziesiątkami chłopaków, myślał o operacjach plastycznych, zaczął kupować modne ciuchy. Przez całe życie obchodził się bez tylu rzeczy, nagle chciał wszystkiego. Nie poradził sobie, zabrakło mu cierpliwości i wsparcia ze strony innych. Chyba nikt nie zdawał sobie do końca sprawy z ogromu jego cierpienia. Empatia nie jest dziś w modzie.

Był bardzo wrażliwy. Z podziwem patrzyliśmy na jego optymizm i życzliwość względem innych, choć przez lata musiał sobie radzić z problemami, jakich nie udźwignęłoby wielu z nas. Dawaliśmy sobie go za przykład faceta, który idzie do przodu, choć jego życie przypomina piekło. Niestety, tego piekła Michał nie wytrzymał.

Za szybko się poddałeś, Michał, za szybko.

Pogrzeb Michała odbędzie się dzisiaj, w dniu 26 urodzin Michała (sobota, 09.02.2008). O godz. 13.30 w kościele w Pisarzowicach (woj. śląskie, koło Kęt, okolice Bielska-Białej) odbędzie się msza za Michała a potem katolicki pogrzeb. Dzisiaj uruchomiona też została strona internetowa poświęcona Michałowi: www.michal-pirog.pl.

wspomnienie o Michale przygotował Walpurg

17 komentarzy do:['] antykaczy.blog.onet.pl [']

 • Szymon Goldman

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  Rodzina Michała Piroga wyprawia mu katolicki pogrzeb, mimo że w liście napisał, że sobie tego nie życzy (kilkakrotnie napisał !) Za tę pogardę dla życia, dla woli zmarłego będą was prześladowały nieszczęścia do końca waszych dni ! Nie jesteście godni nazywać się ludźmi ! Bądźcie przeklęci !

 • idlxb

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  pogrzeby są dla żywych

 • Walpurg

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  Mieszkam jakieś 50 km od Pisarzowic, ale nie chcę jechać dzisiaj na ten pogrzeb. Nie chcę patrzeć na zapłakane twarze ludzi, przez których Michał cierpiał.

  Pojadę w tygodniu – to mała miejscowość, więc znalezienie grobu nie powinno być trudne.

 • Krzysztof

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  Jestem z tego samego powiatu i straszy od niego tylko o 6 dni. Nie znałem go, ale przypuszczam co czuł. K

 • Erico

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  niech spoczywa w pokoju

 • Przemysław Czernek

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  ja jestem z bielska hętnie pojadne na ten cmentarz prosze o kontakt Panie o nicku Walpurg

 • Jacek

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  ..i wreszcie ma spokój. Tam jest szczęśliwy.

 • kuba

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  a podobno samobojcy nie moga liczyc na katolicki pogrzeb? wiec jak to z tym jest? kochajaca rodzinka dala ksiedzowi w lape, zeby ludzie we wsi nie gadali za duzo?

 • Arek

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  Wiecie co jest najsmutniejsze w tym wszystkim, poza oczywiście śmiercią młodego człowieka? Dla tych wszystkich miłosierno-katolicko-narodowych uzdrowicieli z homoseksualizmu będzie to pewnie kolejny powód do leczenie z homoseksualizmu. Będą podawać jego przykład, jako tego nieszczęśliwego przez swoją orientację, geja, który jakby się leczył żyłby szczęśliwie z kobietą, który nie miałby ciężkiego życia, gdyby nie był gejem. Przeinaczą całą sytuacje, umywać ręcę od de facto ich pośredniej winy, bo to m. in. oni napiętnowali i jeśli ktoś z nas czuje się naprawdę źle, to raczej nie przez siebie, nie z własnego wyboru. Halo? Wy tam, cudowni szamani! Zacznijcie zmieniać świat od siebie!

  Obym się mylił, że tak będzie jak napisałem, oby…

 • m.

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  a może przy okazji zastanowić się nad sobą?
  Nad powierzchownością, materializmem i egoizmem, facetów z którymi Michał sie spotykał a od których również jak czytam nie spotkało go nic miłego. Jak nie ma sie super ciała to nawet najlepsze serce nie wystarczy…
  No tak panowie i panie, gratuluję dobrego samopoczucia.
  Ja zadam pytanie: czy my jesteśmy lepsi od tych których tak krytykujecie?

 • szymon goldman

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  W całej sprawie najbardziej wstrzasajacy jest fakt zlekcewazenia woli Zmarłego i odprawienia guseł na jego trumną oraz przywalenia grobu krzyżem, którego on szczerze nienawidził. Jak to nazwać ? Zezwierzęceniem ? Brakiem uczuć wyższych ? Utratą człowieczenstwa ?

 • czyjaśmama

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  mimo wszystkiego, co tu jest napisane, MICHAŁ CHODZIŁ DO KOŚCIOŁA !!! Widywaliśmy go często

 • Uschi

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  czyjaśmamo – ale on wyraźnie sobie czegoś NIE zażyczył w liście pożegnalnym…
  strasznie smutne wydarzenie – nie tylko sama śmierć, ale i jej otoczka…

 • Jacek

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  „Ja zadam pytanie: czy my jesteśmy lepsi od tych których tak krytykujecie?”

  Mysle, ze Michal mialby takie same lub prawie taie same problemy, gdyby byl heterykiem. To jest kwestia wrazliwosci spolecznej. Np. sposob, w jaki potraktowano Michala w Collegium Medicum (przyjmuje, ze relacja na stronie wspomnieniowej jest wierna) jest skandaliczny i nie daje sie w zaden sposob usprawiedliwic czy nawet zrozumiec.

  Stosunek do gejow jest tylko przykladem stosunku zadowolonej z siebie wiekszosci do innych, obcych, niepelnosprawnych, czy bardziej wrazliwych. Ta wiekszosc jest oczywiscie w wiekszosci katoendecka, ale bynajmniej nie tylko.

 • Lilka

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  Jestem oburzona ze nie uszanowano woli Michala i urzadzono Mu katolicki pogrzeb mimo ze sobie tego wyraznie nie zyczyl!!!!
  Mimo ze sama jestem katoliczka uwazam ze wola zmarlego powinna byc wazniejsza niz wiara rodziny…

 • Tomek

  [Re: ['] antykaczy.blog.onet.pl [']]

  Dokładnie to nie tylko wina tych złych heteryków, którzy dla niektórych są usprawiedliwieniem wszystkiego. To także wina społeczności gejowskiej, która go odtrąciła. A co do pogrzebu , mój znajomy ze studiów tez popełnił samobójstwo (przez powieszenie) a mimo to rodzinka też zatuszowała sprawe i pochowała go po katolicku. Dla katoli ważniejsze są pozory. Co mnie bardziej niepokoji to raczej to że geje wcale nie wyrastają powyżej poziomu tego szamba.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa