Queer studies w Warszawie!

queer studies

Po raz pierwszy w Polsce dostępny będzie akademicki kurs poświęcony w całości problematyce queer studies!

Organizatorem przedsięwzięcia jest KPH. Wśród wykładowców prof. Ireneusz Krzemiński, dr Agnieszka Graff, prof. Magdalena Środa, dr Bożena Umińska-Keff, dr Jerzy Krzyszpień, dr Ewa Majewska, dr Ewa Hyży, dr Katarzyna Bojarska, dr Tomasz Basiuk, dr Joanna Gwiazdecka, dr Agata Chałupnik, dr Błażej Warkocki, dr Paweł Leszkowicz, a także Anna Kamińska, Marta Abramowicz, Robert Biedroń, Krzysztof Śmiszek, Anna Laszuk, Bartosz Żurawiecki.

Zapraszamy!

A oto informacja Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii:

QUEER STUDIES KPH
kurs akademicki organizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii
przy wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg

Queer Studies to interdyscyplinarne studia obierające za przedmiot swych badań i zainteresowań nieheteronormatywną tożsamość seksualną, zajmujące się również kulturowym i społecznym funkcjonowaniem ról i stereotypów płciowych, kwestionując zasadność podziału ludzi i relacji między nimi na homo- i heteroseksualne.
Kampania Przeciw Homofobii oferuje możliwość odbycia semestralnego weekendowego kursu Queer Studies KPH w wymiarze 128 godzin wykładów prowadzonych przez najznakomitszych polskich badaczy tej problematyki.

Zajęcia odbywać się będą począwszy od 1 marca 2008 w warszawskiej siedzibie Kampanii Przeciw Homofobii, przy ulicy Żelaznej 68, co dwa tygodnie w formie weekendowych bloków, w godzinach 11-14 i 15-18 (z godzinną przerwą obiadową).

Czesne wynosi 400 zł (za 128 godzin dydaktycznych). Na zakończenie cyklu wykładów studenci otrzymają dyplom ukończenia kursu Queer Studies KPH.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie Queer Studies KPH prosimy o przysyłanie zgłoszeń na adres queer@kampania.org.pl w celu otrzymania zestawu dokumentów rekrutacyjnych do wypełnienia.

Termin nadsyłania wypełnionych dokumentów upływa 3.02.08.

Więcej informacji o naszych wykładowcach, zajęciach i terminach na stronie:
www.queer.kampania.org.pl

queer@kampania.org.pl
Kampania Przeciw Homofobii
ul. Żelazna 68
00-866 Warszawa
Tel: +48 22 423 64 38
Fax: +48 22 620 83 37

5 komentarzy do:Queer studies w Warszawie!

 • teddy

  [Re: Queer studies w Warszawie!]

  Wow!!!

 • monster

  [Re: Queer studies w Warszawie!]

  no i będzie Jacuś Kochanowski – suuuper:-)

 • Ulubieniec Biedronki

  [Re: Queer studies w Warszawie!]

  Instytut Badań Literackich PAN planuje uruchomienie od lutego 2008 r. podyplomowych studiów w zakresie GENDER STUDIES.

  Zajęcia prowadzić będą najwybitniejsi specjaliści w tych dziedzinach:
  Grażyna Borkowska, Katarzyna Bratkowska, Paweł Dybel, Agnieszka Graff, Inga Iwasiów, Tomasz Kitliński, Krystyna Kłosińska, Paweł Leszkowicz, Jarosław Makowski, Joanna Mizielińska, Anna Nasiłowska, Katarzyna Sierakowska, Kazimiera Szczuka, Magdalena Środa.

  NO CHYBA ŻE TO TO SAMO ???

  A to logo to żywce zerżnięte z Queer As Folks. To się „plagiat” nazywa a nie edukacja.

 • Krak

  [Re: Queer studies w Warszawie!]

  Biedny Santi vel Ulubieniec Biedronki. ;) Jego poziom intelektualny nie pozwala mu nawet na odroznienie queer od gender studies. ;)

 • Ulubieniec Biedronki

  [Re: Queer studies w Warszawie!]

  W ramach studiów skończyłem całą masę fakultetów z obszaru gender studies.Zapłaciłem zresztą za to masę kasy. Miałem egzaminy i prace zaliczeniowe zarówno z Bożeną Umińską jak i Agnieszką Graff ( u Graff było najtrudniej dostać dobrą ocenę bo jest bardzo wymagająca). Pozatym ich osobiście znam od lat. Szczukę i większość reszty też.

  Mówienie że Queer Studies to coś innego niż Gender Studies to po prostu NIE PRAWDA. Oczywiście to jest Polska, mamy wolny rynek i prawie każdy może wciskać innym „pakiety edykacyjne” jakie chce. Ale nie róbcie z tego newsów na portalach, że niby powstaje jakaś nowa jakość. Za reklamę prywatnych szkół normalnie się płaci (nawet jeśli reklamodawca jest gejem).

  NIE BĄDŹCIE FRAJERAMI ! Chodzi o pieniądze i spory zarobek. Nie ma racjonalnych powodów, żeby za darmo pomagać Biedroniowi napełniać sobie kieszeń poprzez wciskanie kitu nieświadomym ciotkom. Skoro KPH coś chce sprzedać toniech sobie kupi reklamę a nie zaśmieca wiadomości o charakterze pozarządowym.

  Tymczasem za pieniądze można mieć to samo na UW albo w 10 innych Uniwersytetach w kraju.
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa