Wybory w Rosji: aktywiści LGBTQ zatrzymani

W Rosji odbyły się wybory parlamentarne. Rosyjska „demokracja” wydaje się fikcją, z innych mediów Czytelniczki i Czytelnicy wiedzą, że ich głównym celem było łechtanie ego prezydenta Putina i torowanie mu drogi do kolejnych prezydentur, do których, wg. konstytucji, nie ma prawa.

Aresztowano też liderów opozycji.

Tymczasem rząd PO stawia na ocieplanie stosunków z Rosją taką, jaka jest.

Oto wątek homiczy znaleziony w licznych mailingach, a tu za gazeta.pl:

Trzynastu homoseksualistów, którzy przyszli głosować, zatrzymano w niedzielę w Moskwie w lokalu wyborczym, gdzie głosuje mer Moskwy Jurij Łużkow znany z homofobicznych wypowiedzi – poinformował gejowski aktywista Nikołaj Aleksiejew. W Rosji w niedzielę trwają wybory do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu. Według wstępnych wyników wybory zdecydowania wygrała partia Jedna Rosja, z której listy o mandat deputowanego ubiega się prezydent Władimir Putin.

Nikołaj Aleksiejew powiedział, że grupa była w trakcie głosowania, gdy służby wywiadowcze wypchnęły ją z budynku, wsadziły do samochodu i powiozły na posterunek milicji.

Aleksiejew powiedział, że grupa przybyła do lokalu Łużkowa po to, żeby „zespołowo zaprotestować” przeciwko merowi i „wszystkim partiom”. Przyznał, że sam napisał na karcie do głosowania: „Nie dla homofobów, nie dla Łużkowa”.

Po trzech godzinach grupę wypuszczono z posterunku nie podając żadnego powodu zatrzymania – powiedział Aleksiejew.

Mer Moskwy Jurij Łużkow po raz kolejny zabronił w tym roku zorganizowania parady gejowskiej, która miała odbyć się w stolicy Rosji w maju.

Pozostaje pogratulować.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa