Trójmiasto: plagiat czy zbieg okoliczności?

Interesującą akcję przeprowadza obecnie trójmiejski oddział KPH. Jak pisze gazeta.pl „Jestem nauczycielką. Jestem lesbijką. Agata, Gdynia Witomino”, „Jestem lekarzem. Jestem gejem. Leszek, Sopot Wyścigi”, „Jestem emerytką. Jestem lesbijką. Irena, Gdańsk Wrzeszcz” – plakaty o takiej treści zawisną dziś w całym Trójmieście

To część ogólnopolskiej akcji „Nie jesteś sam! Nie jesteś sama!”, przygotowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii. – Podstawowym celem akcji jest uświadomienie Polakom, że geje i lesbijki żyją wśród nas – tłumaczy Robert Biedroń, szef KPH. – Wykonują różne zawody, są w różnym wieku. A nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę; homoseksualizm ciągle jest tematem tabu w szkole czy w pracy. Polacy ciągle nie są tolerancyjni wobec gejów i lesbijek. Ostatni sondaż opinii publicznej, opublikowany w „Gazecie Wyborczej” (tekst „Świr, Żyd, gej, Cygan nie będzie nami rządził” z 16 listopada), pokazał, jak bardzo jesteśmy napiętnowani. Z sondażu wynika, że tylko 16 proc. Polaków nie ma nic przeciwko szefowi gejowi czy lesbijce. A przecież nie ma żadnych racjonalnych powodów, aby bać się takiego szefa.

Na plakatach, prócz wyznań, znajduje się utrzymany w pastelowych barwach portret jego „bohatera” oraz informacja: „W Trójmieście jest nas ponad 30 tys.”. – Osoby z naszych plakatów nie istnieją w rzeczywistości – przyznaje Zofia Łapniewska z gdańskiego oddziału KPH. – Po prostu chodziło nam o silniejszą identyfikację z konkretnym miejscem akcji.

Gratulujemy nadmorskim homikom ciekawej akcji, choć przez parę chwil redakcja zastanawiała się, skąd tekst „Jestem lekarzem, jestem gejem” wydaje się podobny. Odpowiedź przyszła prędko. To prawie identyczny tekst pojawiający się na wlepkach, akcji „Wlep się pozytywnie” organizowanej przez nasz portal w 2004 roku.

Dla chętnych link do akcji poniżej:
http://homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=246

źródło artykułu: http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,4684274.html

3 komentarzeTrójmiasto: plagiat czy zbieg okoliczności?

 • ww

  [Re: Trójmiasto: plagiat czy zbieg okoliczności?]

  Tak, wlep się pozytywnie miało takie same teksty.
  Ale czy to źle, że ludzie wykorzystują dobre pomysły, żeby walczyć z homofobią?

 • royte_pomerantsn

  [Re: Trójmiasto: plagiat czy zbieg okoliczności?]

  Do szczytnych celów nie powinno się używać płaskich metod… Myślenie to nie jest wielki wysiłek.

 • Kamila

  [Re: Trójmiasto: plagiat czy zbieg okoliczności?]

  nie raz ludzie wpadali na podobne pomysły w tym samym/bliskim czasie. pozwolmy działać nieświadomości zbiorowej 😉

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa