Do Tuska na spotkanie

„Kilkanaście organizacji gejowsko-lesbijskich oraz feministycznych poprosi o spotkanie z liderem PO Donaldem Tuskiem” – donosi dzisiejsza Gazeta Wyborcza. „To dopiero plany. Do spotkania jeszcze daleko” – ripostuje w rozmowie z portalem homiki.pl prezes Kampanii Przeciw Homofobii Robert Biedroń.

Sytuacja przypomina trochę doniesienie Radia Erewań. – To nie organizacje gejowsko-lesbijskie a kilkanaście organizacji kobiecych planuje spotkanie z Tuskiem. Kampania Przeciw Homofobii i Lambda Warszawa jedynie podpisały się pod listem intencyjnym. Czy pójdziemy? To się jeszcze okaże – mówi Biedroń.

Spotkania organizacji pozarządowych z przedstawicielami rządu nie są zresztą niczym sensacyjnym. – Stale spotykamy się z Ministerstwem Sprawiedliwości, Ministerstwem Edukacji czy Zdrowia. To prawa, że moglibyśmy się spotkać z nowym premierem i przedstawić mu swoje postulaty ale jeszcze nie ma takiej decyzji – dodaje Biedroń.

Spotkanie z przyszłym premierem jest jeszcze nie zaplanowane a już Elżbieta Radziszewska (PO) w rozmowie z dziennikarką Gazety zapowiada: – Organizacje mogą składać postulaty, jakie chcą, i prosić o spotkanie z premierem. Każdy wie, jakie jest stanowisko osobiste Donalda Tuska w tych kwestiach. To próba zaakcentowania swojej obecności – mówi Radziszewska. – Na małżeństwa homoseksualne się nie zgodzę – dodaje. I mówi: Nie może być żadnego prześladowania homoseksualistów. I żadnych przywilejów.

Co napisała Gazeta Wyborcza? Sprawdź: http://wiadomosci.onet.pl/1635876,11,item.html

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak

19 komentarzyDo Tuska na spotkanie

 • donek

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  No to teraz wszyscy geje i lesbijki, którzy głosowali na PO zobaczą jak „postępowy” i „tolerancyjny” oraz „europejski” jest ich idol polityczny…

 • Walpurg

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Sonda na Gejowie, przperowadzona tuż po wyborach:
  „Na którą partię oddałeś głos w wyborach do Sejmu?”
  Odpowiedzi udzieliło 911 osób.
  PO 46.65% (425 głosów)
  – LiD 32.82% (299)
  – PiS 8.56% (78)
  – PSL 1.87% (17)
  – LPR 1.76% (16)
  – PPP 1.76% (16)
  – PK 0.55% (5)
  – Samoobrona 0.33% (3)

 • ludek

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  No cóż – sądzę, że wielu gejów i wiele lesbijek wie o tym, że PO jest partią konserwatywną światopoglądowo (czyli nie nowoczesną). Najgorsze w tym wszystkim jest jednak nie to, że głosowali na PO, ale że spora część ludzi LGBTQ uważa, że zakaz związków partnerskich, brak zapisów anty-dyskryminacyjnych, itd. jest OK. Słyszę wypowiedzi „tak jest lepiej” , jak zdarzy mi się być w jakimś gej&les – klubie. Na pytanie dlaczego – nie usłyszałem jeszcze konkretnej odpowiedzi… Jednak dulszczyzna dotyka sporej części ludzi LGBTQ – może wynika to ze strachu, a może z czystego lenistwa (nie trzeba się o nic starać). W ten deseń wręcz doskonale trafiła PO – pewnie stąd tak duże poparcie dla tej partii wśród sporej części ludzi LGBTQ.

 • Gabbid

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Myślę że spore poparcie dla PO wśród LGBT wynika po prostu z poglądów na gospodarkę, politykę zagraniczną itp. Sprawy Queerowe nie odgrywały tu większej roli i nie ma się tu co doszukiwac jakiejś dulszczyzny.

 • Moje imię

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Ja głosowałem na PO. Nie zrobiłem jednak tego, by zamanifestować moje poparcie dla nich, bo takowego nie ma. Wiele razy sobie obiecywałem, że zawsze będę głosował zgodnie z tym, co podpowiada mi serce. Tym razem jednak zrobiłem inaczej. Zagłosowałem przeciwko rządowi szóstej kadencji. Przeciwko ich parszywym mordom, ich ignorancji i egoizmowi. Na zwycięską partię zagłosowałem, bo nie miałem nic do stracenia. Polska jest związana wieloma umowami międzynarodowymi, które gwarantują nam ostatecznie bezpieczeństwo. Polska nie może ich wypowiedzieć, bo dołączyła by to takich mocarstw, jak Uganda, czy Zimbabwe (nie pamiętam, czy to akurat te państwa, więc jeśli się mylę, to przepraszam), które nie ratyfikowały m.in. MPPOiP. Zagłosowałem na PO, bo trzeba było dać im szansę, by się wykazali jakoś lub kompletnie skompromitowali. Zobaczymy, co przyniosą nam nadbliższe cztery lata. Poza tym, wszyscy koncentrujemy się nie na tym, co jest najważniejsze. Co z tego, że będziemy mieli te swoje formalne związki i prawa, skoro społeczeństwo tego nie zaakceptuje zgodnie z zasadą naszego ukochanego, polskiego piekiełka.

 • kogut

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Nie ma co liczyć na jakieś ustępstwa PO w kwestii Gejów i Lesbijek. PO to przecież w szerokim rozumieniu partia konserwatywna. Natomiast uważam, że homoseksualiści mają w Polsce problem na kogo głosować. Z góry odpadają różne mikropartyjki. Niby jest SLD, ale oni to też w większości homofoby (o ironio). SLD tylko przed wyborami przypomina sobie o prawach gejów i lesbijek, a potem zapomina. PO to dla waszego środowiska żaden wybór, przynajmniej mogą coś zrobić w gospodarce(oby).

 • teddy

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Czy uważacie, że jest sens, aby organizcje LGBT zwracały się z propozycjami zmiany prawa (związki partnerskie, mowa nienawiści, zakaz dyskryminacji) do LiDu?. Czy tam jest ktokolwiek chętny do pomocy i czy to w ogole opłaca się organizacjom LGBT? LiD ma tylko 53 posłów, w tym kilku z Partii Demokratycznej, którzy nie są chyba zbyt chętni do współpracy przy tych sprawach…

 • Arek

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Prawda jest taka, że powinniśmy poczekać, aż trochę się te pokolenia przesuną. Spójrzmy na dzisiejszych 30 – 40 latków. Ilu z nich zna geja (i zdaje sobie z tego sprawę)? A w dzisiejszych liceach i gimnazjach? W liceach (w sumie na uczelniach wyższych też) praktycznie nie ma dziewczyny co nie ma przyjaciela geja, i wie o nim albo tylko ona + jeszcze ze dwie osóbki, albo i nawet cała klasa i jest git. W gimnazjach może troche mniej, bo młodzież jeszcze sie tam boi zaryzykować i zrobić comming out 😉

  Wiec nie możemy nacikać na PO czy nawet LiD póki siedzą tam zgredy stare:P Potrzebujemy odświeżenia :)))

 • Katriel

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Do Arka, w sprawie:
  „Spójrzmy na dzisiejszych 30 – 40 latków. Ilu z nich zna geja (i zdaje sobie z tego sprawę)?”
  Pytanie zapewne było retoryczne, ale ja akurat mam jakąś odpowiedź, to podam.
  Około rok temu przeprowadziłam sondę, wśród kilkudziesięciu osób właśnie w wieku 30-40 lat. Środowisko wielkomiejskie, katolickie, większość kobiet (ok. 2/3). (Nie planowałam takich badań, wyszło spontanicznie.)
  Odpowiedź brzmi: 20%. Co piąta osoba ma wśród znajomych co najmniej jednego geja (najczęściej dwóch, tzn. jedną parę) – a przynajmniej co piąta osoba się do tego przyznaje. A jak już ktoś takich znajomych ma, to mówi o nich bardzo ciepło i z sympatią.

 • www.antykaczy.blog.onet.pl

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  poslanka Radziszewska sam sobie przeczy wypowiadajac takie sformuowanie :” Nie może być żadnego prześladowania homoseksualistów. I żadnych przywilejów”….ale cóz – niepierwszy i nie ostani raz posłowie PO na czele ze swoim liderem sa niekonsekwentni we wlasnych wypowiedziach…(casus wywiadów D Tuska sprzed dwóch lat -skrajnie sie z esoba rózniących w zaleznosci od rozmówcy..) i S Niesiolowskiego sprzed kilku dni „est sprawą oczywistą, że homoseksualiści nie powinni być prześladowani ani w pracy, ani w społeczeństwie. Nie ma jednak zgody na nadawanie im jakichkolwiek specjalnych przywilejów”…..lewica dośc homofobiczna PO homofobiczna o PiS juz nie wspominajmy -ehh i kogo tu popierac ? 🙁

 • antypapiez

  [Pytanie]

  Pytanie do Biedronia, Marty Abramowicz, Ygi Kostrzewy, Szymona Niemca, Łukasza Pałuckiego: dlaczego nie wytłumaczyliście polskiemu społeczeństwu, na czym polega dyskryminacja LGBT na gruncie prawnym ? Tj. brak jakich konkretnie regulacji prawnych jest dyskryminacją gejów i lesbijek? Dlaczego nie powstał ANI JEDEN spot telewizyjny, radiowy, ani jedno ogloszenie prasowe, ktore pokazwaloy jak obecny stan prawny nas krzywdzi ? DLACZEGO ?!!!!

 • piotrek_jasiewicz

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Dobry komentarz do tego zamieszania daje Janusz Marchwiński na innejstronie.pl http://www.innastrona.pl/mm/podcast/podcast_janusz_07.m4a

 • Łukasz Pałucki

  [Marchwiński demaskuje Biedronia]

  .
  .
  .
  http://www.innastrona.pl/magazyn/podcast.phtml

  Polecam najnowszy podcast Janusz Marchwińskiego na IS.

  Janusz najlepiej oddaje moje własne przemyślenia na temat manipulacji medialnych Biedronia.

 • mirek

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  >>Pytanie do Biedronia, Marty Abramowicz, Ygi Kostrzewy, Szymona Niemca, Łukasza Pałuckiego: (..) DLACZEGO ?!!!!

  Antypapiezu, dlatego bo Biedron, (…), Pałucki zajmuja sie glownie walka… ze soba na wzajem. Przyklad – komentarz wyzej…

 • Szymon Niemiec

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Antypapieżu….

  A kto ma niby zapłacić za produkcję i emisję tychże spotów?
  Wybacz, ale ja nigdy takich pieniędzy w ILGCN-Polska nie miałem, a teraz nie mam tym bardziej.

 • mirek

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Szymonie Niemcu, ale także Łukaszu Pałucki, Robercie Biedroniu i inni, za takie spoty może zapłacić np. UE. Wystarczy zawalczyć o odpowiednie dofinansowanie. Podobnie jak osoby z innych organizacji, np. w akcji http://www.pelnosprawniwpracy.pl. No, ale do tego trzeba wziac sie do roboty a nie tylko walczyć ze sobą w komentarzach. Do roboty, Panowie i Panie! Chyba, ze Was to przerasta. Zatem wróćcie do swoich pierwotnych zawodów. Strata będzie żadna lub prawie żadna. Zapraszam!

 • Szymon Niemiec

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Mirku, pretensje nie do mnie.
  Ja nie działam już w żadnej organizacji gejowskiej. Zajmuje się innymi sprawami. Nie mam ochoty poświęcać kolejnych 10 lat życia na walkę. Tym bardziej, że gros tej walki to użeranie się z własnym środowiskiem.
  Jak piszą komentatorzy zachodni: Najpierw polscy geje muszą się zjednoczyć, a później mogą domagać się czego kolwiek.

 • revel

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  zapraszamy mirka do współpracy w którejś z organizacji pozarządowej działajace na rzecz LGBT, na stanowisko pozyskiwacza funduszy:-) Jeżeli uda ci się pozyskać od polskich ministerstw (bo to one rozdzielają pieniądze unijne) jakiekolwiek pieniądze na kampanię świadomościową (czyli spoty, bilbordy) – to będziesz moim idolem!

 • Mimi

  [Re: Do Tuska na spotkanie]

  Do wszystkich malkonentow. Polecam rzeczowy artykul Biedronia z wczorajszej Rzeczspospolitej: http://rp.pl/artykul/69066.html

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa