USA finansują homofobię?

Homiki.pl pisały o kampanii społecznej zorganizowanej przez organizacje LGBTQ w Ugandzie (zobacz link na dole, jeśli nadal nie pamiętasz gdzie leży Uganda kliknij).

Oto, co działo się od tamtego czasu:

Kampania miała w końcu miejsce, pod hasłem Dajcie nam żyć w spokoju!. Najsilniej – hm! – protestowały organizacje powiązane z (rożnymi) religiami. Zawiązała się nawet koalicja przeciwko zboczeniu, odbywały się marsze dumnych homofobów (też taki mieliśmy u nas i to dwa razy).

Uwagę International Gay and Lesbian Human Rights Commission zwróciły szczególnie dwie organizacje: Makerere University Community Church oraz Uganda Muslim Tabliqh Women’s Desk (jak widać, pierwsza chrześcijańska a druga muzułmańska). Obydwie są wspierane finansowo przez rząd Stanów Zjednoczonych, otrzymują granty celowe na zapobieganie HIV. Tymczasem pierwsza z instytucji była inicjatorką wspomnianej homofobicznej koalicji. Druga jest jeszcze ciekawsza – planuje powołanie antygejowskiego komando do walki z homoseksualizmem.

IGLHRC nie kryje oburzenia. Po pierwsze homoseksualizm w Ugandzie jest karany długoletnim więzieniem! Wspieranie homofobicznych organizacji nabiera tym samym dodatkowego kolorytu. Po drugie zapobieganie HIV nie ma sensu jeśli nie uwzględnia gejów a wręcz przeciwnie, doprowadza do dalszej stygmatyzacji LGBTQ. Amerykańskie zagraniczne fundusze na walkę z AIDS już przed tą sprawą wywoływały tony kontrowersji, tym samym IGLHRC wzywa do większej przejrzystości – na co przeznaczane są środki.

Dowiedz się więcej o International Gay and Lesbian Human Rights Commission

Zobacz pełen teskt informacji IGLHRC

1 komentarz do: USA finansują homofobię?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa