… PO wyborach

Wybory wygrała Platforma Obywatelska.

Czy będzie lepiej? Czy będzie lepiej dla nas? Czy nowa większość w sejmie – jakakolwiek by była – powstrzyma się przed dokuczaniem homikom? A może więcej, może przychylnie odpowie na nasze postulaty – przeciwdziałanie dyskryminacji, związki partnerskie…

Zobaczymy, ale zależy to też od nas!

Nie wiemy, jak głosowaliśmy – my, homiki. Wiemy tymczasem, że każdemu rządowi warto patrzeć na ręce i przypominać o naszych potrzebach!

Donald Tusk zapowiedział przyjęcie przez Polskę Karty Praw Podstawowych (o odrzuceniu dokumentu przez rząd Kaczyńskiego – z powodu postulatów LGBTQ! – pisaliśmy wielokrotnie). Czy to pierwszy krok w stronę hm… normalności?

*****

Odtrąbmy pewne zwycięstwo. Żegnamy partię, która chętnie nazywała nas zboczeńcami, nie wspominając o innych miłych wyrażeniach. Żegnamy partię, która – dostawszy do „obróbki” działkę edukacji, zażyczyła sobie wykosić na owym poletku wszystko, co jakkolwiek może tylko być związane z pedalstwem. Partię, która sondowała możliwość zablokowania homikom dostępu do niektórych zawodów. Partię lansujcą zakazywanie promocji homoseksualizmu. Partię, której przedstawiciele z trybuny sejmowej oczerniali organizacje pozarządowe LGBT.

Liga Polskich Rodzin z Romanem Giertrychem na czele nie tylko znalazła się poza sejmem, ale też otrzymała za mało głosów, by liczyć na budżetową subwencję. Do widzenia, panowie Wierzejski, Bosak i Orzechowski! Tęsknić nie będziemy!

Ps.

Gdy tylko dostępne będą dane, przedstawimy Czytelniczkom i Czytelnikom wyniki głosowania na tych spośród kandydatów, którzy prowadzili kampanię także w mediach LGBTQ.

10 komentarzy… PO wyborach

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa