Zadra – grubaska zaprasza

Zadra-grubaska (118 stron) to numer 30 i 31, wiosenny i letni w jednym opakowaniu. Niepostrzeżenie stuknął więc Zadrze kolejny jubileusz – 30, a nawet 31 wydanych numerów. To już osiem lat. Z tej okazji redakcja zafundowała Zadrze subtelny lifting.

Z okładki spojrzy na was pielęgniarka protestująca przeciwko głodowym pensjom w tym zawodzie, a numer otwiera rozmowa Beaty Kozak z pielęgniarką Agatą Kaczmarczyk, która najdłużej głodowała w Białym Miasteczku. Młode i bardzo młode feministki piszą o swoim feminizmie, a manifestantki opowiadają o manifach w swoich miastach – zgodnie z hasłem „przeżyjmy to jeszcze raz” można poczytać i obejrzeć zdjęcia z manify śląskiej i łódzkiej. W dziale „Co się dzieje” – komentarze i analizy afery wokół Teletubisiów, seksafery w Samcoobronie, a także przewrotna prośba Bożeny Jawień o przykręcanie ultrakatolickiej śruby. Dział „Łuska z oka” puchnie w szwach, a łuski spadają masowo z oczu. Przeczytacie m.in. o feministce, która trenuje boks, o bieszczadzkiej dziennikarce, która nie lubi słowa „baby”, o poszukiwaniach słynnych Polek do encyklopedii, o opłacalnym ojcostwie i o wegefeminizmie. Dział kulturalny natomiast zaprasza tytułami m.in. „Polskie mordercze siostry”, „Literackie przyjaźnie kobiet” i „Bo we mnie jest gender”. Stara, dobra Matka Bolka doradzi wam, jak w tych ciężkich czasach być feministką i nie zwariować (zalecana jest mantra Om Kaczi Kaczi Kato Rydzu Koniu Lepe Won – działa na sto procent!). Tylna okładka „Zadry” przebija nawet Matkę Bolka. Reklama boginicznej książki zadrzanej publicystki Anny Kohli, „Trzy kolory Bogini”, zapowiada na październik pasjonującą, a nawet sensacyjną lekturę. A tymczasem we wrześniu rządzi nowa, podwójna Zadra – zapraszamy do lektury!

Do kupienia w Empikach, niektórych salonach Kolportera i w księgarni internetowej eFKi – www.efka.org.pl/sklep

Więcej informacji o Zadrze na stronie http://efka.org.pl/?action=gl&ID=5

4 komentarzeZadra – grubaska zaprasza

 • Erico

  [Re: Zadra – grubaska zaprasza]

  a czy feministki z definicji muszą być antykościelne?

 • ZADRA

  [Re: Zadra – grubaska zaprasza]

  Bardzo interesujący numer, polecam!!!

 • marcin do Erico

  [Re: Zadra – grubaska zaprasza]

  feministki nic nie musza! to po pierwsze, po drugie: domysl sie dlaczego moga byc antykoscielne, pomysl co takie zrobil/robi Kosciol katolicki, ze feministki go moga nie lubic (zreszta nie tylko feministki), a numer rzeczywiscie interesujacy.

 • royte-pomerantsn

  [Re: Zadra – grubaska zaprasza]

  Czytam i czytam i czytam od paru dni i wyczytać do końca nie mogę. teksty sa, jak wiadomo, różne i na różnym poziomie ;), ale nudnych brak. Wyjątkowo udany numer!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa