Z deszczu pod Legutkę

Stało się! Niezbyt lubiany minister edukacji Roman Giertych obiecuje odejść ze swojego stanowiska – podała dzisiaj Gazeta Wyborcza.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4383395.html
Czy nauczyciele (też ci homiczy), uczniowie (wszelakiej orientacji) i ich rodzice mogą odetchnąć z ulgą? Chyba nie. Na miejsce jednego homożercy przychodzi niestety kolejny. Profesor Legutko, obecnie Wicemarszałek Senatu zasłynął z potępiania homoseksualizmu myślą, mową i uczynkiem.
Napisał książkę „Nie lubię tolerancji”, ma zwyczaj pokpiwania z prawicowej prasie z gejów, lesbijek, kultury queer i czegokolwiek co inne.

Oto kilka cytatów z Nowego Klasyka:
Tak zwana walka o równość praw do małżeństwa stanowi faktycznie ideologiczną agresję i jest próbą dokonania gwałtu na życiu społecznym. Wymyślona partia „homoseksualistów”, niczym kiedyś wymyślona partia „proletariatu”, pragnie dokonać rewolucji, starając się wzbudzić w nas przekonanie, iż reprezentuje pokrzywdzonych i że wszyscy, którzy na tę partię patrzą bez sympatii, powinni być jako krzywdziciele odsunięci od jakichkolwiek wpływów na kształt życia zbiorowego.
„Rzeczpospolita”
W tej akurat wojnie może chodzić na przykład o zmianę definicji małżeństwa. A pośrednio – o kształt współczesnego społeczeństwa. Dlaczego właściwie mielibyśmy zmieniać tę definicję? I gdybyśmy ją zmienili, czy nie powinniśmy także zmienić innych definicji? I ulegać wszystkim żądaniom grup, które czują się „nierówne” bądź dyskryminowane? Tymczasem tego właśnie się od nas wymaga. Postępująca egalitaryzacja współczesnych społeczeństw zmierza ku zasadzie równości wszystkiego. Tymczasem powszechna równość stoi w sprzeczności z podstawową zasadą organizacji życia społecznego – którą jest zawsze hierarchia. Pojęcie dyskryminacji jest więc narzędziem w politycznej kampanii na rzecz równości wszystkiego ze wszystkim, co równa się faktycznie dezintegracji społeczeństwa i niekontrolowanym rządom ideologii.
„Nasz Dziennik” , kwiecień 2007

Legutko sprawuje opiekę konsultanta nad Wielką Encyklopedią PWN, w której nie zabrakło hasła „Legutko Ryszard”, a w opisie słowa „homoseksualizm” napisano – „jest jedną z form zaburzonej identyfikacji płciowej i roli płciowej”. Przypomnijmy, że już przed wojną encyklopedia wydawnictwa Gutenberga określa homoseksualizm jako „popęd płciowy do osób tej samej płci. Homoseksualiści to zresztą zwykle ludzie fizycznie i umysłowo zdrowi, często intelektualnie i etycznie wysoko stojący ludzie”.
http://www.neww.org.pl/pl.php/news/news/1.html?&nw=606&re=3

19 komentarzyZ deszczu pod Legutkę

 • Kanapka

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  A mi się wydawało, że nic gorszego od Giertycha zdarzyć się nie może.

 • [Zawsze może być gorzej!]

  Wyobraźmy sobie, że w ramach postępującej teokratyzacji państwa ministrem oświaty zostaje Pierwsza Ciota Rzeczypospolitej (vel. Pierwsza Dama Polskiego Kościoła) – niedoceniana, niedo… chana, nienawidząca bliźniego swego… Tak, tak! Dobrze zgadujecie… Ziuta z Glempów, prymasowa Polski!!!

 • Jacek

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Prof. Legutko nalezy do tej szczesliwej czesci ludzkosci, ktora wierzy, ze jej poglady sa sluszne i na wszystko… Do tego „nie lubi tolerancji”, a Jaroslaw K. uwaza go za „jednego z najwybitniejszych Polskich intelektualistow”.

  Ideal bylby pelen, gdyby prof. Legutko lezal na Brudnie (obok Pana Romana) wzgl. na Salwatorze (obok Mieczyslawa Kotlarczyka). A tak – mamy przed soba ze dwa miesiace oswieconego ciemnogrodu.

 • Walpurg

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Było „zero tolerancji”, będzie „nie lubię tolerancji”. 🙁

 • Majka -> Jacek

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  detrollator: Drodzy czytelnicy, waszą rozmowę traktuję to jako dowcip po ósmym piwie. Niekoniecznie homiki są miejscem do tego.

 • gutluz

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  ten pan nie lubi psychologow, woli w szkolach policje, nie lubi Michnika, nie lubi inaczej myslacych, nie lubi homoseksualistow, nie lubi feministek. Kogo wiec lubi.

 • pavle

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  cyt. Tymczasem powszechna równość stoi w sprzeczności z podstawową zasadą organizacji życia społecznego – którą jest zawsze hierarchia. Pojęcie dyskryminacji jest więc narzędziem w politycznej kampanii na rzecz równości wszystkiego ze wszystkim, co równa się faktycznie dezintegracji społeczeństwa i niekontrolowanym rządom ideologii. – dobre! trzeba to powtarzać katolikom, którzy od czasu do czasu w popłochu zarzucają wszystkim wokół nietolerancję wobec ich poglądów! 🙂

 • travix

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  TO KOLEJNY ARGUMENT, ŻEBY NIE GŁOSOWAĆ NA PiS, ANI NA PiS-BIS – TYLKO NA LiD

 • gutluz

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  LiD Popieram

 • Chagrin

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Giertych też jest profesorem i to podobnież cenionym.

 • Chagrin

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Oczywiście mówię o Macieju Giertychu.

 • QUASIMODO

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  BASH THE FASH

 • KczK

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  W temacie stosunku do lewaków, jak ci z „Krytyki Politycznej” Legutko ma niestety Rację.

 • Jacek

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Po co sie ograniczac do „lewakow”, najprosciej od razu powiedziec „pedaly do gazu i Polska dla Kaczorow”!

 • Chagrin

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Ależ on chciałby zapewne to powiedzieć, tylko ta wstrętna poprawność polityczna wolność słowa mu ogranicza…

 • idlxb

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Akurat zapewne nie. I o ile nie mogę powiedzieć, czy wypowiedź KczKi jest żartem, prowokacją czy zupełnie poważnym wyrażeniem poglądu, to najprawdopodobniej nie chciał powiedzieć nic z tego, co mu imputujecie, zamiast podjąć dyskusję 😛

 • wtf?

  [ktoś mi przetłumaczy z polskiego na nasze]

  co on p[interwencja detr.]li?

  kultury, pliz! detr.

 • Jacek

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Bedzie jeszcze ciekawiej: „Nowy minister edukacji utrzymuje kurs wyznaczony przez Romana Giertycha. Uległ presji i włączył ocenę z religii do średniej. Teraz chce wprowadzić ten przedmiot na egzaminie maturalnym.” (22.08.2007)

  Tak wiec pomylilem sie: ciemnogrod bedzie, ale bynajmniej nie „oswiecony”.

 • marek

  [Re: Z deszczu pod Legutkę]

  Nie rozumiem o co chodzi w koncu w Polsce w odroznieniu od Iranu ktory jest w ONZ nie kamieniuje sie gejow i sie ich toleruje???

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa