- homiki.pl - http://homiki.pl -

Uganda: homiki wychodzą z ukrycia!

Posted By PTT On 18 sierpnia 2007 @ 00:54 In Kraj,Świat | 1 Comment

Poruszające wieści z Ugandy.

Kliknij, jeżeli chcesz rozszerzyć posiadane ogólne wiadomości dotyczące tego kraju. [1]

Otóż ujawniła się – na konferencji prasowej – miejscowa organizacja LGBT Sexual Minorities Uganda. W Ugandzie za homoseksualizm grozi więzienie – dożywotnie. Niektórzy aktywiści wystąpili na konferencji prasowej zamaskowani.

W sieci znaleźć można wypowiedź rzecznika miejscowego rządu skierowaną do aktywistów Sexual Minorities Uganda: Homoseksualizm jest obrzydliwy. Niemniej, rozpoczęto dialog.

Głównym postulatem organizacji jest przeciwdziałanie przemocy wobec lesbijek i gejów – niezwykle poruszająca opowieść dotyczyła rutynowego postępowania policjantów wobec homoseksualnych mężczyzn. SMU zarzuca też rządowi wspieranie zabobonów w sprawie zapobiegania HIV (w niektórych częściach Afryki z wirusem żyje powyżej jednej trzeciej społeczeństwa!). Promocja zdrowia wobec homików „oczywiście” nie istnieje, zresztą po epoce promowania prezerwatyw Uganda, na życzenie Amerykanów, promuje w kwestii zdrowia seksualnego abstynencję, słynną z dowcipu szklankę wody – zamiast.

Ciekawe spostrzeżenie: jeśli chodzi o dyskryminację, homiki z Ugandy liczą na powrót akceptacji, która była w kulturze afrykańskiej czymś oczywistym przed pojawieniem się europejskich kolonizatorów z ich prawami.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2007/08/uganda-homiki-wychodz-z-ukrycia/

URLs in this post:

[1] Kliknij, jeżeli chcesz rozszerzyć posiadane ogólne wiadomości dotyczące tego kraju.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Uganda

[2] Michał Minałto: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_132/

[3] USA finansują homofobię?: http://homiki.pl/index.php/2007/10/usa-finansuj-homofobi/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.