Uganda: homiki wychodzą z ukrycia!

Poruszające wieści z Ugandy.

Kliknij, jeżeli chcesz rozszerzyć posiadane ogólne wiadomości dotyczące tego kraju.

Otóż ujawniła się – na konferencji prasowej – miejscowa organizacja LGBT Sexual Minorities Uganda. W Ugandzie za homoseksualizm grozi więzienie – dożywotnie. Niektórzy aktywiści wystąpili na konferencji prasowej zamaskowani.

W sieci znaleźć można wypowiedź rzecznika miejscowego rządu skierowaną do aktywistów Sexual Minorities Uganda: Homoseksualizm jest obrzydliwy. Niemniej, rozpoczęto dialog.

Głównym postulatem organizacji jest przeciwdziałanie przemocy wobec lesbijek i gejów – niezwykle poruszająca opowieść dotyczyła rutynowego postępowania policjantów wobec homoseksualnych mężczyzn. SMU zarzuca też rządowi wspieranie zabobonów w sprawie zapobiegania HIV (w niektórych częściach Afryki z wirusem żyje powyżej jednej trzeciej społeczeństwa!). Promocja zdrowia wobec homików „oczywiście” nie istnieje, zresztą po epoce promowania prezerwatyw Uganda, na życzenie Amerykanów, promuje w kwestii zdrowia seksualnego abstynencję, słynną z dowcipu szklankę wody – zamiast.

Ciekawe spostrzeżenie: jeśli chodzi o dyskryminację, homiki z Ugandy liczą na powrót akceptacji, która była w kulturze afrykańskiej czymś oczywistym przed pojawieniem się europejskich kolonizatorów z ich prawami.

1 komentarz do: Uganda: homiki wychodzą z ukrycia!

  • royte_pomerantsn

    [Re: Uganda: homiki wychodzą z ukrycia!]

    „homiki z Ugandy liczą na powrót akceptacji, która była w kulturze afrykańskiej czymś oczywistym przed pojawieniem się europejskich kolonizatorów z ich prawami.”

    Hyhy, prawo naturalne ;)
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa