- homiki.pl - http://homiki.pl -

Ty też przedłuż sobie wakacje i spędź je z polską prawicą!

Posted By PTT On 24 sierpnia 2007 @ 18:19 In Kraj,Świat | 2 Comments

Zapraszamy do lektury nowego, trzynastego numeru Krytyki Politycznej pod hasłem „Wakacje z prawicą”.

W numerze między innymi obszerne wywiady z Cezarym MIchalskim, Radosławem Sikorskim i Janem Rokitą (przecież mamy wakacje z prawicą!)

Tym razem z wątków homiczych:

[S. Sierakowski:]: Proszę powiedzieć, czy kwestie takie jak prawo do aborcji, prawa mniejszości – to dla Pana tematy zastępcze? Jakie są pana poglądy w tej sprawie?

Radosław Sikorski [senator PiS, były szef MON]: To są kwestie dla niektórych ludzi absolutnie fundamentalne. Jeśli chodzi o związki partnerskie między wolnymi ludźmi, to nie widzę przeszkód. Dopóki nie nazywa się tego małżeństwem, nie mam z tym kłopotu.

- W Polsce nie ma środowisk gejowskich, które nazywałyby to małżeństwem.

- Bo one działają tak, jak my działaliśmy w latach 80., tzn. wiedzą, że jeszcze nie mogą sobie na to pozwolić i działają taktycznie. Jeden z moich konserwatywnych przyjaciół, John O'Sullivan w artykule w „The National Review” napisał, że może przyszłość polegała będzie na tym, że będą różne rodzaje związków międzyludzkich, których małżeństwo sakramentalne, takie „na zawsze” będzie ukoronowaniem.

Hm…! Zapraszamy do komentarzy.

Dodatkowo Igor Stokfiszewski o emancypacji gejów poprzez rynek i konsumpcję (a raczej o zagrożeniach z tym związanych) w kontekście wystawy zdjęć Warszawskie upadki i powstania Sławka Byliny, do obejrzenia w REDakcji do końca września.


[1]


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2007/08/ty-te-przedu-sobie-wakacje-i-spd-je-z-polsk-prawic/

URLs in this post:

[1] Image: http://www.krytykapolityczna.pl/logo_kp.jpg

[2] Michał Minałto: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_132/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.