- homiki.pl - http://homiki.pl -

Pedał na niby

Obiecaliśmy pisać więcej o serialach (zobacz tu) [1]. Przepraszamy fanów Siedemnastu mgnień wiosny [2], na artykuł muszą jeszcze poczekać. Dziś będzie o filmie, który (na szczęście) mamy już za sobą (nie będzie – oby! – nowych odcinków) – Magda M [3].

Przypomnijmy – jest to historia takiej pani, co mieszka w Warszawie w wypasionym mieszkaniu nieopodal Placu Trzech Krzyży, często wygląda przez balkon, tęskni za lubym, a gdy płacze nie wiadomo czemu z offu słychać piosenki Edyty Bartosiewicz, Maanamu albo innych polskich wykonawców. Gdy pani nie płacze wykonuje zawód adwokatki do spraw rozwodów. No i po raz pierwszy w Polsce – zgodnie z know how współczesnych seriali, jej najlepszy przyjaciel, taki od wcierania smarków w rękaw gdy smutno, jest postacią homoseksualną! – co zresztą ujawniono dość późno.

I tu zaczynamy pouczającą opowieść o aktorze, co owego homo grał:

Bartek Świderski [4] wciąż nie może odżałować, że zgodził się zagrać Sebastiana – oddanego przyjaciela Magdy. Wspomina, że w związku z rolą Sebastiana spotkały go same przykrości. Nie spodziewał się, że ludzie zaczną go wytykać palcami jako homoseksualistę.

– Granie tej roli to dla mnie bardzo trudny okres, w którym doznałem wielu nieprzyjemności. Jeśli jakiś aktor prosiłby mnie o radę, czy przyjąć taką rolę, zdecydowanie bym mu ją odradzał – mówi rozgoryczony.

Ale to właśnie ona przyniosła mu popularność i nowe propozycje zawodowe. We wrześniu zobaczymy go w nowym serialu Polsatu „Tylko miłość”.

Gratulujemy. Ciekawe, jakie piosenki będą leciały z offu w nowej produkcji i czy serial będzie filmowany przez pończochę – niczym najlepsza z najlepszych Moda na sukces!

News podany przez e-teatr [5] za Super Ekspresem (a jakże! Ten unikatowy styl!) wyszperany przez uważnego internautę / uważną internautkę.

Cóż odpowiedzieć Bartkowi… Może nic nie mówmy (czy ufamy wypowiedziom dla Super Ekspresu? Chyba tak…).

Tymczasem –
skoro aktor grający, udający homoseksualistę napotyka na takie przygody, drodzy odwiedzający nas tu hetero, pomyślcie, my nie jesteśmy aktorami, my jesteśmy homikami! Co nam może się przytrafić lub przytrafia?