MSZ (na urlopie) idzie do Strasburga

Pisaliśmy już o tym, że Marek Jurek przypomniał o terminie odwołania się do Strasburga ws. zakazu Parady Równości w 2005 r. Polska odwoła się od wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie warszawskiej Parady Równości z 2005 roku – poinformował rzecznik MSZ Robert Szaniawski. pisze portal www.gazeta.pl.

Decyzją MSZ jest zaskoczony prof. Zbigniew Hołda z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. „To dla mnie niepojęte. Wyrok Trybunału był oczywiście zasadny, bo doszło do złamania przez ówczesnego prezydenta Warszawy przepisów ustawy i konstytucji. Ten wyrok jest afirmacją praworządności” – podkreślił.

Całą sytuację komentuje Ewa Siedlecka z Gazety Wyborczej. (…) jeśli Wielka Izba potwierdzi wyrokiem decyzję w sprawie Parady, to cała Europa będzie komentować to, co Trybunał powiedział w tej sprawie: że prezydent Lech Kaczyński (wtedy prezydent Warszawy) naruszył wolność zgromadzeń, bo „wyrażając swoje silne, osobiste poglądy”, że Parada ma być „demonstracją orientacji seksualnej” nadużył wolności słowa. I naruszył wolność zgromadzeń wpływając na decyzje urzędników, którzy zakazali Parady pod pretekstem niedopełnienia formalności (później Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło, że niedopełnienia nie było). (…)

To chyba nie będzie najszczęśliwsze dla wizerunku polskiego prezydenta w Europie.

Ale dla wolności zgromadzeń w Polsce będzie dobrze, jeśli Wielka Izba potwierdzi to, co nakazał Polsce skład siedmiu sędziów: żebyśmy zmienili prawo o zgromadzeniach tak, by ostateczna decyzja o dopuszczalności zgromadzenia zapadła przed planowanym terminem jego zorganizowania. W tej chwili odwołania od zakazu zgromadzenia bywają rozpatrywane nawet z rocznym poślizgiem.

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4363774.html

Marek Jurek i jego partia, mieszcząca się na dwóch kanapach walczy rozpaczliwie o przetrwanie i rozgłos. Kosztem pedałów i lesb oczywiście. MSZ po rządami min. Fotygi, mając w swoim dorobku tuziny wygranych negocjacji i pasmo sukcesów dyplomatycznych po raz kolejny wykazuje brak instynktu samozachowawczego. Jeszcze brakuje tylko wypowiedzi Pani Sowińskiej, Pana Piłki i Pana Wierzejskiego, a znów przez kolejny tydzień cała Europa będzie miała ubaw z kraju nad Wisłą. Tylko mieszkańcom IV RP coraz mniej do śmiechu.

3 komentarzy do:MSZ (na urlopie) idzie do Strasburga

 • Czarek

  [Re: MSZ (na urlopie) idzie do Strasburga]

  To w koncu odwolali sie, czy nie? Wczoraj byl chyba ostatni dzien, a czytalem tylko informacje, ze „sie odwola” (w czasie przyszlym)?

 • szymon goldman

  [Re: MSZ (na urlopie) idzie do Strasburga]

  Hehe, jak ja lubię, gdy Polska jest lżona i ośmieszana w całej Europie.

 • [A ja nie wiem...]

  czy to dobrze, gdy mi starą matkę opluwają… Lecz jak głupia macocha sama pysk na oplucie wystawia, to ją chromolę!
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa