Iran: kolejni straceni?

Gazeta Wyborcza w ostatnich dniach zwróciła uwagę na publiczne egzekucje, jakie miały miejsce w Iranie. Skazańców wieszano publicznie – każdorazowo towarzyszył tłum gapiów.

W artykule Mariusza Zawadzkiego przeczytać mogliśmy między innymi:
Drakońskie kary za niemoralność lub zmianę wyznania wywołują protesty obrońców praw człowieka poza Iranem, a reformatorskich polityków w samym Iranie. W praktyce jednak niemal wszyscy, na których karę śmierci wykonano, to pospolici przestępcy. Za apostazję czy homoseksualizm nie powieszono nikogo od lat (choć geje są w Iranie często szykanowani).

Przypominamy:

10 czerwca tego roku wysoki urzędnik irański przyznał, iż „sodomia” jest zasadniczym zarzutem postawionym dwunastu skazanym. Wedle organizacji pozarządowych śledzących sprawę, pięciu spośród straconych pierwszego sierpnia mogło być osobami, których jedyną „winą” był homoseksualizm.

W sprawie losu homoseksualnych mężczyzn karanych w Iranie śmiercią interweniowało francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Informacja ta dotarła do nas już 26 lipca. Uważamy, że francuski MSZ jest odpowiednio wiarygodnym źródłem informacji. Żałuję, iż autor publikujący w największym polskim dzienniku nie zauważył tych faktów.

Warto jeszcze dodać, iż na skutek medialnego szumu władze irańskie stosują pewną „dyskrecję” – nie chwalą się już, iż podstawowym zarzutem stawianym oskarżonym jest ich orientacja homoseksualna. Na papierze wszystko wygląda więc ślicznie.

Przeszukaj archiwum newsów, o Iranie homiki.pl piszą od dawna.

6 komentarzyIran: kolejni straceni?

 • Taki ktoś

  [Ogłaszam alarm dla miasta Warszawy (i innych)! Niech trwa!]

  Oni są wszędzie! Dwa dni temu słyszałem na własne uszy (jeszcze nie mogę wyjść z szoku) w Tok FM rozmowę z naukowcem, przedstawianym jako „najwybitniejszy w Polsce specjalista od islamu”. Otóż ten człowiek, Polak z imienia i nazwiska, wprost stwierdził „Ależ za homoseksualizm nikogo nie karze się w Iranie śmiercią. Od lat nie było takiego przypadku. A i w odniesieniu do cudzołóstwa – nie każde jest zagrożone karą najwyższą”. Oznacza to, że macki islamistów sięgnęły już Polski: uczelni (arabiści, iraniści, orientaliści są na ich usługach) i mediów (liberalne Tok FM leciutko łyka jawne kłamstwo proislamskie). Opanowali więc ośrodki kształtujące przyszłe pokolenia. Za chwilę dowiemy się, że islam to cacy sposób życia, znakomity sposób spędzania wolnego czasu, Ramadan znakomicie poprawia figurę, Sejm musi wyłożyć 20 melonów na budowę Meczetu Opatrzności Bożej w Warszawie, a każdy Polak powinien mieć Koran w domu i zaprzyjaźnić się z jednym fanatykiem muzułmańskim w ramach otwartości na inne kultury i tolerancji. A potem… potem powieszą nas wszystkich na suchej galęzi. Za jaja.

  detrollator uprasza o rozważne korzystanie ze słowa pisanego.

 • Łukasz Pałucki

  [Re: Iran: kolejni straceni?]

  Polska ma ciągle bardzo dobre relacje z irańskim reżimem. Pominę juź sam fakt, że mamy „pakt o przyjaźni” z Iranem. Ten dokument został podpisany jeszcze przez Rydza-Śmigłego ale nadal wszyscy się na niego powołują.

 • jk

  [Re: Iran: kolejni straceni?]

  uwazam ze panstwa europy powinny zerwac wszystkie kontakty z takimi panstwami jak iran. blokowac,blokowac,blokowac…

 • lol

  [Re: Iran: kolejni straceni?]

  jk i co? I izolować? Izolacja też nie jest czymś sprzyjającym…

 • szymon goldman

  [Re: Iran: kolejni straceni?]

  komentarz usunięty. tu nie jest miejsce na nawoływanie do przemocy. detr.

 • MAREK

  [Re: Iran: kolejni straceni?]

  ja jestem za tym by nie wysylac polskich wojsk do Iranu i wycofac wojska z Iraku.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa