Sezon nieogórkowy u sąsiadów

Sezon niekoniecznie ogórkowy u bliższych i dalszych sąsiadów.

Chorwacja:

Niedawna parada LGBT w Zagrzebiu, stolicy Chorwacji, zaatakowana została przez osobników, dla których idea równouprawnienia lesbijek i gejów jest niemiła. Jeden z atakujących przygotował nawet znane z piosenki butelki z benzyną i kamienie (nie użył butelek). Został zatrzymany i zostanie osadzony za zbrodnię nienawiści przeciwko LGBT. To pierwszy taki przypadek w Chorwacji. Ustanowienie w kodeksie karnym zbrodni nienawiści wymogła Unia Europejska. W Polsce takich rozwiązań, chroniących przed atakami homiczą brać i siostry, nie ma. Widocznie do Unii weszliśmy za wcześnie, trzy lata temu. Chorwacja nadal kandyduje do UE.

Słowacja

Jak podają agencje prasowe, na oficjalnej stronie www słowackiej policji można było znaleźć dowcipy: o pedałach, Romach, blondynkach, niepełnosprawnych. Ponoć informatycy budujący nową stronę zamieścili je jako test dla ubawu. Ale śmieszne! Po uruchomieniu strony żarty nadal tam były.

Będąc w Zakopanem złap słowacką telewizję! Czy znasz już serial Murphy Brownowa?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa