Irlandia: związki tuż tuż

Wieści z Zielonej Wyspy:

Irlandzki premier Bertie Ahern zapowiedział niezwłoczne wprowadzenie instytucji związków partnerskich dla par osób tej samej płci. Irlandzkie związki mają być kopią analogicznych rozwiązań z sąsiedniej Wielkiej Brytanii.

Jedyną różnicą pomiędzy małżeństwem a związkiem partnerskich byłby brak prawa do przejęcia nazwiska partnerki / partnera.

Jest to drugie podejście w kierunku homiczych związków w Irlandii – pierwsze wiązało się z toczoną przed miejscowymi sądami sprawą o uznanie zawartego w Kanadzie małżeństwa dwóch obywatelek Irlandii.

Przypominamy, iż z różnych względów nasi i nie-nasi politycy często i chętnie porównują Polskę do Irlandii.

4 komentarzy do:Irlandia: związki tuż tuż

 • royte_pomerantsn

  [Re: Irlandia: związki tuż tuż]

  To przestaną przyrównywać – tylko muszą się dowiedzieć ;) . Kto na ochotnika napisze list do premiera? ;>

 • poustis

  [Re: Irlandia: związki tuż tuż]

  Ja bym z chęcią zmienił moje nazwizko na nazwisko mojego chłopaka :)

 • Arek

  [Re: Irlandia: związki tuż tuż]

  Nie no w sumie miło by było mieć to samo nazwisko, ale z drugiej strony to fajne zabezpieczenie przed możliwością wystąpienia kłopotliwych sytuacji :P Takich jak:

  Jan Nowak zakochał się w Janie Kowalskim, pobrali się i od dziś każdy z nich nazywa się Jan Nowak :D Kupili sobie ładny domek na przedmieściach Pcimia Dolnego i oboje są tam zameldowani przy ul. Ładnej 1. W związku z czym praktycznie wszytskie dane mają takie same, a różni ich tylko pesel i data urodzenia :D Troche by bylo gimnastykowania się z tym, żeby ustalić który to który :P

  A tak BTW – skoro juz tam jest tylu Polaków, to może weźcie przenieście nam stolice do Dublina xD a jakies korzyści z tego popłyną ;)

 • darek

  [Re: Irlandia: związki tuż tuż]

  można lub dodać nazwisko partnera do swego tez, dzisiejszy czasach kobiety zostają przy swoim czy dodają nazwisko męża do swego. może być podobnie do nas
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa