- homiki.pl - http://homiki.pl -

Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów

Posted By PTT On 26 lipca 2007 @ 13:33 In Kraj,Świat | 7 Comments

Według doniesień z Iranu w ostatnim czasie doszło w tym kraju do skazania oraz stracenia przez powieszenie 16 mężczyzn, najprawdopodobniej w ramach kampanii przeciwdziałania dewiacyjnej seksualności. Taką akcję prowadzi w ostatnim czasie policja w Teheranie – według irańskich organizacji walczących o prawa człowieka szczególnie poszukiwani przez policję są młodzi mężczyźni o wyzywającym, europejskim stroju i fantazyjnej fryzurze – co uważane jest za wyznacznik homoseksualizmu.

Ponieważ zeszłoroczna sprawa publicznego powieszenia za sodomię dwóch nastolatków wywołała medialny szum, irańskie władze postanowiły działać dyskretnie. Informacja o skazaniu za sodomię jest utajniana, wycofano ją z początkowo wydanych komunikatów. Utajniono także dane osobowe skazanych. W internecie znajduje się film z publicznej egzekucji, gdzie wśród skazanych najprawdopodobniej były osoby, których jedyną winą był homoseksualizm.

Najprawdopodobniej spośród skazanych za sodomię pozostaje przy życiu jeszcze 17 osób, przeznaczonych do stracenia w najbliższych dniach.

Niestety, zważywszy na dyskrecję władz irańskich – „ukrywanie” homoseksualistów wśród innych skazanych oraz brak jednoznacznych, spektakularnych zdjęć, takich jak film, który można było zobaczyć rok temu, prześladowania gejów w Teheranie odbywają się przy obojętności Europy i większości organizacji LGBT.

Ps. Szum wokół sprawy można stwierdzić we Francji. W Paryżu toczy się też sprawa o niewydalanie do Iranu nielegalnego imigranta – geja, dzięki temu istnieje jako takie zainteresowanie sytuacją w Teheranie. Informację o skazańcach na bieżąco zamieszcza francuskojęzyczny serwis Iran Resist.


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2007/07/iran-stracono-co-najmniej-16-homoseksualistw/

URLs in this post:

[1] Michał Minałto: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_132/

[2] Iran: homoseksualizm to żydowski spisek: http://homiki.pl/index.php/2012/09/iran-homoseksualizm-to-zydowski-spisek/

[3] ['] 3 rocznica stracenia dwóch gejów w Iranie: http://homiki.pl/index.php/2008/07/3-rocznica-stracenia-dwch-gejw-w-iranie/

[4] Iran: kolejni straceni?: http://homiki.pl/index.php/2007/08/iran-kolejni-straceni/

[5] Iran: homiki na szafot?: http://homiki.pl/index.php/2007/07/iran-homiki-na-szafot/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.