Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów

Według doniesień z Iranu w ostatnim czasie doszło w tym kraju do skazania oraz stracenia przez powieszenie 16 mężczyzn, najprawdopodobniej w ramach kampanii przeciwdziałania dewiacyjnej seksualności. Taką akcję prowadzi w ostatnim czasie policja w Teheranie – według irańskich organizacji walczących o prawa człowieka szczególnie poszukiwani przez policję są młodzi mężczyźni o wyzywającym, europejskim stroju i fantazyjnej fryzurze – co uważane jest za wyznacznik homoseksualizmu.

Ponieważ zeszłoroczna sprawa publicznego powieszenia za sodomię dwóch nastolatków wywołała medialny szum, irańskie władze postanowiły działać dyskretnie. Informacja o skazaniu za sodomię jest utajniana, wycofano ją z początkowo wydanych komunikatów. Utajniono także dane osobowe skazanych. W internecie znajduje się film z publicznej egzekucji, gdzie wśród skazanych najprawdopodobniej były osoby, których jedyną winą był homoseksualizm.

Najprawdopodobniej spośród skazanych za sodomię pozostaje przy życiu jeszcze 17 osób, przeznaczonych do stracenia w najbliższych dniach.

Niestety, zważywszy na dyskrecję władz irańskich – „ukrywanie” homoseksualistów wśród innych skazanych oraz brak jednoznacznych, spektakularnych zdjęć, takich jak film, który można było zobaczyć rok temu, prześladowania gejów w Teheranie odbywają się przy obojętności Europy i większości organizacji LGBT.

Ps. Szum wokół sprawy można stwierdzić we Francji. W Paryżu toczy się też sprawa o niewydalanie do Iranu nielegalnego imigranta – geja, dzięki temu istnieje jako takie zainteresowanie sytuacją w Teheranie. Informację o skazańcach na bieżąco zamieszcza francuskojęzyczny serwis Iran Resist.

7 komentarzyIran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów

 • pip

  [Re: Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów]

  to przerazajace.

 • Grześ

  [Re: Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów]

  Tak, to przerażające. Wręcz masakryczne. Szczerze żal mi chłopaków, którzy za swoją niewinność są po prostu zabijani. Nie chcę sobie wyobrażać jak muszą cierpieć przed egzekucją, okropne, brrrrrrrrrrrrr.

  Aż się wyrzutnia rakietowa otwiera u mnie na podwórku.

 • QUASIMODO

  [Re: Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów]

  BOGA NIE MA !!!!

 • QUASIMODO

  [Re: Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów]

  tu nie nawołujemy do nienawiści. detr.

 • Lars van Heygheen\'s

  [Re: Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów]

  w Polsce osoby homosexualne tez sa ponizane i szykanowane. Modle sie za dusze tych chlopakow z Iranu 🙁 to takie smutne co ich spotkalo…

 • Axe

  [Re: Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów]

  Do którego boga się modlisz? Do tego w imię którego ich stracono, czy do tego w imię którego by ich tracono w Polsce gdyby tylko polityczna sytuacja na to pozwoliła?

 • Axe

  [Re: Iran: stracono co najmniej 16 homoseksualistów]

  Wyjaśnię może skąd mój atak. Po prostu mam wrażenie, że jesteśmy bliżej Iranu, niż by to mogło się wydawać. W 2005 roku byłem w Teheranie na pikiecie w parku, tym samym z którego niedługo później wzięli i powiesili dwóch chłopaków. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląta tam tak, jakby nikt nie robił sobie niczego z homoseksualizmu. Faceci spotykają się w na seks, a w centrum parczku jest posterunek policji. Dodać do tego ogólne kurturowe przyzwolenie na publiczne okazywanie sobie uczuć i dotykanie się przez facetów i można powiedzieć, że gejom żyje się tam całkiem cool. Jak widać w pewnych sprawach Iran jest nawet przyjaźniejszy od Polski dla gejów. Z tą różnicą, że tam od czasu do czasu wieszają. U nas też by wieszali, gdyby im na to świat zewnętrzny pozwolił. Tak więc dla mnie polski fundamentalizm religijny jest bardzo bliski islamskiemu fundamentalizmowi w Iranie.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa