- homiki.pl - http://homiki.pl -

Iran: homiki na szafot?

Iran: co najmniej sześciu mężczyzn skazanych za sodomię zostanie straconych przez powieszenie – donoszą agencje prasowe.

Zarzut sodomii dotyczyć ma przynajmniej sześciu z dwudziestu mężczyzn, których niezwłoczne stracenie ogłoszono w tym tygodniu.

Według organizacji zajmujących się prawami człowieka, w tym Amnesty International, irańscy geje są od prawie dwóch lat obiektem kampanii przeciwko zachowaniom niemoralnym. Choć w Iranie za sam homoseksualizm nie można skazać na karę śmierci, pojawiają się dodatkowe oskarżenia (np. o gwałt), a to już umożliwia skazanie i stracenie danej osoby. Dodatkowo skazańców homików ukrywa się wśród pospolitych przestępców tak, by uniemożliwić ich identyfikację i utrudnić ewentualną obronę. Zarzut homoseksualizmu jest chętnie stosowany, by pozbyć się osób niewygodnych.

Jak podaje Amnesty International, karę śmierci w zeszłym roku wykonano w Iranie 177 razy, w tym co najmniej kilku przypadkach były to osoby, których jedyną winą był homoseksualizm. Pamiętamy zdjęcia dwóch nastolatków straconych w Iranie właśnie za sodomię.

Niedawno homiki.pl pisały o tragicznym losie osób LGBT w sąsiednim Iraku.