Irak: dwóch gejów uniknęło egzekucji

Dwóm gejom, ofiarom irackich szwadronów śmierci, udało się wymknąć z rąk oprawców.

Od wybuchu wojny lesbijki i geje w Iraku masowo padają ofiarą porwań, tortur i mordów.

Nagłówek niniejszego newsa może wydawać się Czytelniczkom i Czytelnikom jakby wyjęty z kiepskiego filmu akcji. Niestety, rzeczywistość gejów i lesbijek w Iraku to prześladowania, porwania i śmierć.

Współodpowiedzialność za sytuację w Iraku ponosi Polska jako kraj biorący udział w misji stabilizacyjnej.

O tragicznych wydarzeniach w Iraku homiki.pl pisały wielokrotnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

Ahmed (lat 23) i Zaid (24) są obydwaj studentami Uniwersytetu w Bagdadzie. 17 maja umówili się przez internet na spotkanie z dwoma atrakcyjnymi mężczyznami. „Wabikiem” był luksusowy samochód, którym mieli podjechać nowi znajomi.

Tymczasem po krótkiej przejażdżce Ahmed i Zaid zobaczyli wycelowane w nich pistolety, zostali związani i pobici. Mężczyźni żądali wskazania adresu jak największej liczby gejów. Cennym łupem były dla nich telefony komórkowe i notesy studentów – z namiarami kolejnych, potencjalnych ofiar.

Ostatecznie Ahmed i Zaid zostali wywiezieni w bagażniku samochodu na pustynię, gdzie miało dojść do egzekucji. Nie doszło – porywacze najprawdopodobniej zostali czymś spłoszeni, Ahmed i Zaid nie potrafią powiedzieć co się stało – mieli zawiązane oczy. Udało im się wrócić do Bagdadu. Obecnie przebywają pod opieką wolontariuszki Iraqi LGBT znanej jako Dina H (z wyobrażalnych względów obowiązuje najwyższy stopień dyskrecji).

Iraccy szyici pod wodzą Muktady Al Sadra rzucili na homoseksualistów fatwę. Od wielu już miesięcy bojówki Armii Mahdiego porywają, torturują i zabijają gejów i lesbijki. Kolejnym celem ich ataku są „źle prowadzące się kobiety”. Kilka miesięcy temu bojówkom udało się dokonać masowego porwania osób LGBT z nieformalnego miejsca spotkań w prywatnym mieszkaniu w Bagdadzie – jest bardzo prawdopodobne, że wszystkie ofiary tamtego zdarzenia zostały zamordowane. Przypadek Ahmeda i Zaida to pierwszy, gdzie ofiarom udało się wyrwać z rąk oprawców.

Armia Mahdiego jest organizacją bardzo wpływową – według tamtejszych wolontariuszy zajmującymi się prawami człowieka to miejscowa policja wskazywała bojówkom, gdzie mieszkają homoseksualiści. W ostatnich tygodniach bojówkarze poszukują swych ofiar głównie w internecie.

Iraqi LGBT jest organizacją działającą w Londynie, posiada jednak wolontariuszy pracujących z narażeniem życia w samym Iraku. Wsparcie dla irackich LGBT udzielają Outrage! i Human Rights Watch.

Iraqi LGBT apeluje o mobilizację na rzecz lesbijek i gejów w Iraku.

http://iraqilgbtuk.blogspot.com/

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa