Coming out niemieckiej konserwatystki

Minister kultury niemieckiego landu Hesja Karin Wolff opowiada w tamtejszym „Fakcie”, czyli „Bildzie”, o swoim związku z kobietą. Jestem zakochana, żyjemy razem od pół roku. Koledzy i koleżanki z partii cieszą się z coming outu pani minister.

Dowcip polega na tym, iż Wolff jest znaną postacią niemieckiej konserwatywnej chadecji CDU. Zasłynęła między innymi lansowaniem nauczania kreacjonizmu w szkołach. Zanim zajęła się polityką była katechetką w kościele ewangelickim.

Czekamy na ujawnienie się polskich „gejów na prawicy”, ponoć licznych. Prezydent Kaczyński, pytany o polską homofobię, chętnie o nich opowiada podczas podróży zagranicznych.

2 komentarzeComing out niemieckiej konserwatystki

  • [Czyżby Pan prezydent zapomniał…]

    o własnym bracie?

  • Chagrin

    [Re: Coming out niemieckiej konserwatystki]

    Być może dożyjemy takich czasów, kiedy konserwatyzm, nie będzie szedł w parze ze sceptycyzmem wobec osób homoseksualnych. Kiedyś konserwatyści przejawiali jawną niechęć do ateistów lub innowierców, ale z czasem ich determinacja opadła, bo w końcu uznano, że każdy ma prawo wyboru własnej opcji światopoglądowej”…
    Ale czy w takim razie pojęcie konserwatyzmu będzie miało sens, bo patrząc na polskie polityczne standardy, utrudnianie życia gejom i lesbijkom wydaje się być filarem ich ideologii.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa