Kawa w Gazecie

Gazeta Wyborcza opublikowała rozmowę z posłem Kawą z LPRu, tym samym, który wsławił się nawoływaniem do poszukiwania gejów na miejskim basenie w Opolu. Pośród wielu bzdur, które poseł Kawa wypowiedział, a Gazeta to wydrukowała, znajduje się jedna szczególnie szkodliwa, którą pozwolę sobie zacytować.

„[Homoseksualiści] To są ludzie najbardziej narażeni na zachorowanie na HIV – mówią to obiektywne badania. Przy prowadzeniu takiego stylu życia tego nie da się uniknąć. Więc jest to grupa jakimś piętnem naznaczona.”

Otóż poseł Kawa rozpowszechnia szkodliwe dla osób homoseksualnych kłamstwo. A Gazeta Wyborcza nawet nie zadaje sobie trudu wyjasnienia.

Oto obiektywne badania: na dzień 1 marca 2006 potwierdzono w Polsce 10.292 przypadki zarażenia wirusem, z czego 52% przypadków w związku z dożylnym używaniem narkotyków, 18,2% w związku z ryzykownymi kontaktami heteroseksualnymi, a 14,0% homoseksualnymi (dane Państwowego Zakładu Higieny).

Bardzo wygodnie jest stygmatyzować marginalizowaną grupę społeczną, ale jakkolwiek by to było dla posłów LPRu niewygodne, zakażonych osób heteroseksualnych jest w Polsce dużo więcej niż homoseksualnych – w wartościach względnych jest to rożnica rzędu 30%. Ale po co o tym informować, lepiej rozpowszechniać stereotypy. Posłowi Kawie się nie dziwię, bo to czlowiek o płytkim umyśle. Dziwię się Wyborczej.

——————————–
Michał Rolecki jest członkiem Fundacji Pozytywni.org

Autorzy:

zdjęcie Michał Rolecki

Michał Rolecki

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 207; nazwa: MichałRolecki

2 komentarzeKawa w Gazecie

 • Poustis

  [Re: Kawa w Gazecie]

  Na matematyce się nie znam, ale chyba procentowo wśrod homosekusalistów jest większe prawdopodobienstwo zakażeniem się HIV. Jeśli, powiedzmy, 5% spłeczeństwa jest homosekusalna, ale jednocześnie odpowiedzialna za AŻ 14% wszystkich zarażeń wirusem. Czyż nie mam racji?

 • Aldryg

  [Re: Kawa w Gazecie]

  @Poustis:
  Chyba nie całkiem. Te 14% to ilość zarażeń w kontaktach homoseksualnych, ale nie tylko homoseksualistom zdarza się uprawiać seks z osobą tej samej płci. Są jeszcze biseksualiści i eksperymentujący hetero.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa