Abp Paetz znów wśród młodzieży

Abp Juliusz Paetz, nasz „ulubiony” arcybiskup, znów zagościł wśród młodzieży.
Na Lednicy pod Poznaniem w miniony weekend doszło do kolejnego, corocznego spotkania młodzieży. Ojciec Jan Góra, inicjator tego zgromadzenia, zaprosił młodych na mszę świętą do kościoła Dominikanów w Poznaniu. Tam się pojawił, ku zaskoczeniu wielu, abp Juliusz Paetz i nieproszony zabrał głos. pisze www.wprost.pl. W kilku słowach zachęcał młodych do wspólnej modlitwy przed Poznańskimi Krzyżami w intencji dzieła Lednicy.
– To kpina z wiernych – grzmią niektórzy miejscowi kapłani. Inni nie chcą się wypowiadać w tej sprawie. – Nie będę się tłumaczył z obecności ludzi w kościele – skomentował sprawę dla „Głosu Wielkopolskiego” o. Jan Góra. – A ja nie mam nic w tej sprawie do powiedzenia -powiedział ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej kurii. – Odmawiam komentarza – uciął krótko także ks. Józef Trela z Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

Redakcja: Przypomnijmy, w 2002 roku, abp Paetz odszedł ze swojego stanowiska po oskarżeniach o molestowanie seksualne kleryków i nie tylko kleryków.

Mimo iż molestowanie seksualne jest przestępstwem, wobec biskupa nie powzięto żadnych oskarżeń, świadkowie i ofiary zdarzeń nagle wyparowały (cud!), a biskup został przeniesiony na emeryturę.

źródło: http://www.wprost.pl/ar/?O=107915

4 komentarzeAbp Paetz znów wśród młodzieży

 • pip

  [Re: Abp Paetz znów wśród młodzieży]

  biskup lubi młodzież, cóż począć.

 • lol

  [Re: Abp Paetz znów wśród młodzieży]

  Lubi męską młodzież. Właśnie nic nie można począć.

 • Arek

  [Re: Abp Paetz znów wśród młodzieży]

  Nie rozumiem tylko po kiego ten artykuł na homikach? Bo ja to odebrałem troche jako „biskup moze moestować, a my homiki nie!” A chyba nie o to autorom chodziło? O.o To takie jakby troche autor przyznawał, że wśród homoseksualistów są sami zboczeńcy i gwałciciele, a przecież tak nie jest -.-

 • pip

  [Re: Abp Paetz znów wśród młodzieży]

  artykul na homikach jest zapewne po to, aby uzmyslowic nieuswiadomionym hipokryzje kosciola katolickiego, osobliwie (ale nie tylko) w Polsce.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa