Równia pochyła

Nadchodzą ciężkie czasy dla polskiej prawicy. Pierwsi wojujący działacze partyjni, zagorzali przeciwnicy tolerancji, dostają zadyszki i odpadają z gry. Jak donosi Gazeta Wyborcza trwa exodus członków Ligii Polskich Rodzin. Duża grupa pożegnała się już z wodzem. Pozostali przyjaciele „wielkiego g” coraz głośniej mówią o rozwiązaniu LPRu.

– Należy zwołać kongres rozwiązujący partię – mówi nasz informator [Gazety Wyborczej – przyp. red.], jeden z centralnych działaczy Ligi. – Notowań nie polepszyły nam mundurki szkolne ani bój o wprowadzenie kary śmierci dla gwałcicieli, ani wojna aborcyjna i rozbijanie PiS. Na pedałach też dalej nie pojedziemy.

Ze względu na mizerną liczbę członków Liga Polskich Rodzin była zmuszona odwołać sobotni, nadzwyczajny zjazd partii. Oficjalnie kongresu nie ma „ze względów organizacyjnych”. – Szykujemy nowe otwarcie, rozmawiamy z Prawicą RP Marka Jurka – można usłyszeć w partii.

W ostatnich badaniach preferencji politycznych Polaków przeprowadzonych przez CBOS Liga Polskich Rodzin zanotowała najniższe od listopada 2006 roku zainteresowanie wyborców osiągając zaledwie 3% poparcie (www.cbos.pl). I tak trzymać!

—————
Źródło: www.gazetawyborcza.pl

Autorzy:

zdjęcie Paweł Walczak

Paweł Walczak

autor zmigrowany z php-nuke – ID: 4; nazwa: pawelwalczak

3 komentarzeRównia pochyła

 • cesare

  [Re: Równia pochyła]

  Moim zdaniem ton tego newsa jest zdecydowanie nazbyt optymistyczny; nadchodzącą szybkimi krokami klęskę fundamentalistycznej prawicy, która nieodmiennie jednak nie następuje, ogłasza się z nużącą niemal regularnością od czasów, kiedy przejęła ona władzę, i tego typu enuncjacje odbieram jako klasyczną – niestety! – egzemplifikację wishful thinking. W Polsce jest przecież spore poparcie dla przywoływanych w tekście mundurków w szkołach, kary śmierci czy zakazu szerszego dostępu do aborcji – kompotentów modelowo wpisujących się w tradycjonalistyczną, punitywną moralność. A że poparcie dla LPR spada w sondażach? Nie wyciągałbym z tego faktu dalekosiężnych wniosków; po prostu elektorat LPR-u przepłynął do PiS-u, który swą schizofreniczną, dziką polityką i mentalnością hunwejbinów w niczym formacji Giertycha nie ustępuje.

 • Walpurg

  [Re: Równia pochyła]

  Ja też myślę, że nie należy popadać w euforię. Problemem wcale nie jest LPR, PiS czy jakaś Prawica RP, tylko mentalność większości społeczeństwa.
  Dopóki nie zmieni się tej mentalności, podobne do LPR partyjki wciąż będą powstawać tylko pod innymi nazwami.

 • sunn0

  [Re: Równia pochyła]

  Innymi słowy; szczególnie ciężkie zmiany dla prawicy nie nadchodzą. To tylko kolejne roszady i przetasowania w strukturach politycznych z praktycznie zerową rotacją kadrową „pionów” i „królów” o elastycznej mentalności, ułatwiającej dbałość przede wszystkiem o własne interesy (vide – korytko). W kwestii mentalności pozostaję zgodny z szanownym Walpurgiem.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa