Kolejny skandal w Kościele Katolickim

Wybuchł kolejny skandal związany z księżmi Kościoła Katolickiego. Dwóch księży podejrzanych o molestowanie seksualne ukarała wczoraj płocka kuria. Mają zakaz m.in. odprawiania mszy i nauczania. pisze Gazeta Wyborcza.

„Pierwszy ukarany, ks. K., w pierwszej połowie lat 90. był wychowawcą w Wyższym, a następnie nauczycielem w Niższym Seminarium Duchownym. Kilka lat temu – po podejrzeniach o molestowanie – ordynariusz diecezji bp Stanisław Wielgus nałożył na niego zakaz wstępu do seminarium. Wysłał go do pracy w Niemczech. Po powrocie do Polski do połowy ub.r. ks. K. był diecezjalnym referentem duszpasterstwa misyjnego, brał udział w akcjach organizowanych przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Latem ub.r. jeden z kleryków opowiedział rektorowi o zachowaniu ks. K. wobec niego przed kilku laty, zanim jeszcze wstąpił do seminarium. Po tym ks. K. został wysłany do wiejskiej parafii w powiecie płońskim.

Drugi ukarany, ks. P., wikariusz z Płocka, to – do wczoraj – diecezjalny duszpasterz ministrantów. W stosunku do trzeciego duchownego – ks. B., diecezjalnego referenta ds. duszpasterstwa harcerzy – nałożenie kary zostało wstrzymane z powodu bardzo poważnego stanu zdrowia i pobytu w szpitalu.

źródło: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,3977601.html

1 komentarz do: Kolejny skandal w Kościele Katolickim

  • www.antykaczy.blog.onet.pl

    [Re: Kolejny skandal w Kościele Katolickim]

    osobiście instytucji Koscioła w całym sporze raczej mi niezbyt szkoda …przykre tylko, iz na całym zamieszaniu ucierpii tez postrzeganie homoseksualizmu pze heteryków i tolerancja wzgledem LGTB
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa