- homiki.pl - http://homiki.pl -

Bytom się czepia

Posted By PTT On 18 marca 2007 @ 18:23 In Kraj,Świat | No Comments

W dziale „spis wydarzeń niepotrzebnych” – dziś Bytom.

Otóż radni tego miłego miasta uważają, że tamtejsza galeria sztuki Kronika źle pracuje. Odnotujmy od razu, że Kronika w ostatnich miesiącach nie raz gościła w mediach jako miejsce bardzo ciekawych wydarzeń, wystawiają tu artyści w nowomowie zwani „wiodącymi”, czyli tacy, którzy liczą się w sztuce współczesnej.

Radni woleliby artystów miejscowych. Obawiam się, że kryłaby się za tym jakaś okropna cepeliada. Zapewne cepeliada jest bardziej przystępna, także dla radnych.

No dobrze, ale gdzie puenta? Otóż pan radny Piotr Patoń jest wstrząśnięty faktem następującym. Kronika i krakowski Ha!art wspólnie wydały bardzo cenną książkę Artura Żmijewskiego „Drżące ciała”. Książka to zbiór wywiadów ze współczesnymi artystami. Jednym z nich jest Andrzej Karaś, homik jawny. Pan Patoń na to: Wywiad z homoseksualistą nazywacie sztuką? Podręcznik dla gejów wydajcie!
Wszystko, co z gejami, jest be.

Drodzy mieszkańcy Bytomia, zapamiętajcie nazwisko Piotr Patoń i podumajcie nad losem tego pana w najbliższych wyborach samorządowych. Na stronach urzędu miasta figuruje jako działacz PiS.

Strona Kroniki: http://www.kronika.org.pl/ [1]


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2007/03/bytom-si-czepia/

URLs in this post:

[1] http://www.kronika.org.pl/: http://www.kronika.org.pl/

[2] Michał Minałto: http://homiki.pl/index.php/autorship/nuke_topic_132/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.