- homiki.pl - http://homiki.pl -

W miłości poczęte

[1]
Mentalne poczęcie Portalu Pozytywnie Homoseksualnego Homiki.pl nastąpiło w czasie sylwestra 2003/2004 roku, we wrocławskiej dyskotece Scena, podczas koncertu Reni Jusis. Ciąża przebiegała prawidłowo, a narodziny odbyły się trzy lata temu, właśnie w Walentynki. Dlaczego? Bo tak wyszło. Daty urodzin się nie wybiera, rodziców także.
Ojców było trzech, ale familia się powiększa. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy pielęgnują homiki.pl i dbają o ich prawidłowy rozwój: Redaktorom, Fotoreporterom, Felietonistom, Grafikom, Korektorom i Informatykom. A przede wszystkim dziękuję gronu licznych ciotek i wujków, czyli Wam, Drodzy Czytelnicy.

Dziś walentynki. Dzień świętego Walentego, obok Halloween, jest przykładem (miłego) desantu świąt zagranicznych. Choć już starożytni sarmaci chwalili miłość! W tym dniu wszystkich zakochanym redakcja homików.pl składa najserdeczniejsze życzenia wytrwałości we wspólnym życiu. Cieszmy się miłością i miłujmy się wzajemnie!

Pamiętajmy o tych, którym nie jest dane zasmakować miłości; o gejach, lesbijkach, biseksualistach i transseksualistach mieszkających w krajach, w których za miłość można stracić albo w najlepszym razie pójść do więzienia.
Lista niestety jest długa:
Afganistan,
Algieria,
Angola,
Botswana,
Brunei,
Kamerun,
Etiopia,
Gwinea,
Gujana,
Korea Północna,
Kuwejt,
Liberia,
Libia,
Indie,
Puerto Rico,
Kolumbia,
Fidżi,
Iran,
Kenia,
Liban,
Mauretania,
Mozambik,
Oman,
Pakistan,
Malezja,
Mauritius,
Mongolia,
Maroko,
Nepal,
Nikaragua,
Nigeria,
Pakistan,
Papua Nowa Gwinea,
Senegal,
Singapur,
Somalia,
Sudan,
Sri Lanka,
Syria,
Tanzania,
Uganda,
Jemen,
Tunezja,
Zjednoczone Emiraty Arabskie,
Stany Zjednoczone Ameryki (stany: Utah, Indiana, Arizona, Kansas, Oklahoma, Teksas, Montana, Minesota, Luizjana, Alabama, Floryda, Północna i Południowa Karolina, Wirginia),
Zambia,
Zimbabwe.

To długa lista, za długa. Korzystajmy z miłości i poślijmy okruszek miłości tam, gdzie nie wszystkim ludziom wolno kochać.

lista krajów na podstawie: www.mojeprawa.info [2]

Jeden akapit pochodzi od Michała Minałto.