Tydzień z głowy w Polsce…

Wieści różne z kraju.

Afera w Krakowie. Na Youtube przez kilka godzin widniało wideo pokazujące jak można bawić się w klasztornym kapitularzu przy ul. Stolarskiej. Można tam tańczyć do przebojów Village People, a nawet uprawiać męsko męskie przytulanki. Performance miał być ponoć skeczem na dzień kobiet (nieśmieszne to jak na skecz). Dominikanie są oburzeni, także dlatego, że wykorzystano gejowski hymn, a nie inną piosenkę. Tez coś. Zapewne z zazdrości doprowadzono do usunięcia pliku z Youtube. Jaka szkoda.

***

W TR Warszawa już można oglądać „Anioły w Ameryce” Tony’ego Kushnera z m.in. Jackiem Poniedziałkiem, Andrzejem Chyrą i Stanisławą Celinską w rolach głównych. Z tą ostatnią Dziennik przeprowadził ciekawy wywiad: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=99&ShowArticleId=32525
Niebawem homiki opowiedzą Państwu więcej o tym spektaklu.

***

Z życia głów państw. Wiemy już, że prezydent Kaczyński nie jest homofobem. Opowiada o tym za każdym razem, gdy udaje się zagranicę. Tym razem o braku homofobii w sercu zapewniał Irlandczyków. Z depeszy PAP:

Uczestnicy spotkania w Narodowym Forum Europejskim pytali polskiego prezydenta również o homofobię. Lech Kaczyński zapewnił, że nie jest homofobem, a wśród jego przyjaciół są ludzie, którzy są dotknięci „ową odmiennością, jaką jest homoseksualizm”.

– Co innego uważać, że to są ludzie, którzy korzystają z pełni praw, mogą awansować, a co innego uważać, że to, co jest określane jako kultura homoseksualna ma być prostą alternatywą kultury heteroseksualnej – powiedział Kaczyński.

Jak mówił, chodzi m.in. o propagowanie homoseksualizmu w sposób wolny i traktowanie go jako jednego z wyborów.

– Temu jestem przeciwny – oświadczył prezydent. Jak zaznaczył, gdyby takie podejście było propagowane to „ród ludzki musiałby wyginąć.

Powiedział, że nie jest za tym, by przedstawiciele tej seksualnej mniejszości „nie mieli prawa do normalnego funkcjonowania w życiu i do zostania profesorem, ministrem, wybitnym pisarzem czy naukowcem”. Podkreślił, że homoseksualizm to tendencja, która „jest, była i będzie”. – Nie zamierzam prowadzić z tym walki, w sensie, by ludzi przymusowo leczyć i potępiać – oświadczył Lech Kaczyński.

Panie prezydencie, nikt z nas nie wybrał bycia homoseksualistą. Propagować można konsumpcję serka homogenizowanego, nie homoseksualizm. Zresztą pan prezydent już to mówił.

***

Blog Walpurga donosi o źródłach radosnej twórczości znanej pedało-i-lesbo-żerczyni Elizy Michalak. Czy pani Michalak jedzie na plagiatach? Ocenią Państwo sami: http://walpurg.blog.onet.pl/

***

Wreszcie heca w Białymstoku. Tamtejsi nauczyciele mają ujawnić urzędnikom swój stosunek do homoseksualizmu, wszystko w ramach raportu „Styl życia i zdrowie nauczycieli”. Odpowiadają też na pytania o wyznanie, stosunek do aborcji, a nawet podają swą wagę! Urzędnicza troska nie zna granic! Więcej tu:
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070219/REG00/70218012

5 komentarzyTydzień z głowy w Polsce…

 • ww

  [Re: Tydzień z głowy w Polsce…]

  No nie da się propagować, bo przecież to się roznosi drogą kropelkową. Niedługo będzie pandemia, dlatego prezydent każe nam nosić maski antyhomiczne

 • ww

  [Re: Tydzień z głowy w Polsce…]

  Tfu, miało być „antydewiacyjne” ^^

 • [Re: Tydzień z głowy w Polsce…]

  Widzę, że Homiki.pl zaczynają konkurować z „Dziennikiem Cotygodniowym” Jerzego Urbana…

  A propos plagiatu, czy ten tytuł „Tydzień z głowy” nawet z dopiskiem „w Polsce…” aby nim nie jest?

 • mm

  [A przeciez jest homofobem…]

  … uzyl homofobicznych zwrotow: mama i tata… Sam slyszalem! A mogl tak po waszemu: straznik, opiekunowie…

 • www.antykaczy.blog.onet.pl

  [Re: Tydzień z głowy w Polsce…]

  niestety-przykre jest, iz dominikanów oburzyłe nie tyle fakt tańczenia w ich kapitularzu klasztornym, ile fakt tańczenia w rytm gejowskiej piosenki. Choc jak zapewniła mnie jedna z członkiń duszpasterstwa alademickiego krakowskich dominkanów „Beczka”- to nagranie było czescia wiekszej serii, całości i nikt rzekomo nie wiedział, iz jest to „hymn” gejowski, nikt ponoć nie zrobił tego złosliwie, ponoc nie było to przedsięzwięcie z homofobia w tle…

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa