KPH: dyskryminacja w sporcie

Przedstawiamy materiał nadesłany przez Kampanię Przeciw Homofobii:

Kampania Przeciw Homofobii pragnie wałczyć się w prace legislacyjne dotyczące nowelizacji ustawy o sporcie kwalifikowanym i ustawy o kulturze fizycznej, prowadzone przez Ministerstwo Sportu. Chcemy wałczenia do ww. ustaw zapisów o zakazie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną w dostępie do korzystania z dóbr kultury fizycznej (zakaz dyskryminacji ze względu na płeć, rasę i religię już w ustawie istnieje) Ministerstwo zaproponowało KPH wystąpienie o nadanie naszej organizacji statusu organizacji konsultacyjnej (lobbysty). Ministerstwo zwróciło się także z prośbą o przekazanie informacji na temat skali dyskryminacji ze względu na orientację seksualną w dostępie do sportu.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji na temat spotkanych przez Was przejawów dyskryminacji w dostępie do kultury fizycznej – np. odmowa przyjęcia do zespołu, klubu sportowego, wyrzucenie z takiego zespołu, szykany, wyzwiska, przemoc fizyczna i psychiczna w zespołach i drużynach sportowych, obrażanie ze strony kibiców itp.

KPH prosi o przesyłanie informacji na adres prawnik@kampania.org.pl

9 komentarzy do:KPH: dyskryminacja w sporcie

 • szuler

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  Brawo! Wreszcie ktoś zająl sie tym tematem! Mam nadzieje, ze Ci wszyscy anonimowi internetowi krytykanci organizacji LGBT właczą się do tek akcji:-)

 • Uwaga

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  detrollator: droga(i) uwaga, zamieszczanie komentarzy nie na temat jest sprzeczne z regulaminem. jeśli jakiś temat interesuje cię w sposób szczególny i chcesz się nim podzielić z czytelnikami, wyślij teskt na listy(at)homiki.pl albo skorzystaj z formularza dodawania wiadomości z prawej strony.

 • orion

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  Obawiam sie jak zawsze ze sami homoseksualisci zawiada, bo po co, bo na co?? A tak miedzy Bogiem a prawda to pewnie malo jest takich przypadkow. Jak niby maja byc jak wiekszosc zyje w slepym strachu i ukryciu…Zalosne..:( Ale pomysl dobry. Walczcie tam o nas:)

 • tabi

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  Rany jeszcze chwila i będą pisać petycje o dyskryminacje bo nie ma osobnych sklepów dla homików tylko musimy kupować w sklepach dla heteryków. Zgodzę się z orionem, że o czym tu mówić skoro większość i tak nie zdradza się ze swoją orientacją. Zresztą ja jestem sportowcem i trenerem i nie spotkałem się jeszcze z odmową przyjęcia do klubu itp.

 • szuler

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  Ale pewnie z określeniami wród sportowców typu – pedał, ciota itd. już sie spotkałeś, co? Nie piszę, że o Tobie to własnie mówiono, ale że takie określenia są w powszechnym użyciu nie tylko posród kiboli, ale także pośród sportowców.

 • tabi

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  Takie określenia są powszechne w całym społeczeństwie nie tylko w grupie sportowców. Już dzieci w podstawówce wyzywają się od pedałów bo tak zasłyszały od kogoś. W moim fachu owszem często spotykam się z określeniem ciota czy pedał…w dziedzinie tańca to dość powszechne…ja się tym nie przejmuje, nie uważam się za ciotę a co mówią inni….jak są głupi to co poradzić, choćbyś wylewał tysiące litrów wody święconej na nich to i tak nie zmienią swojej postawy.Owszem może i zaakceptują Cię ale w żartach i tak będą mówić do Ciebie ciota, pedał.

 • szuler

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  no tak… to lepiej nic w tej sprawie nie robić? Czy my geje i lesbijki zawsze musimy nadstawiać policzek i kolejne szykany czy wyzwiska kwitować słowami „i tak jestem mądrzejszy, oni nie mają racji, ale sie nie odezwe bo to nie ma sensu”. KPH chce zwrócić uwagę Ministra Sportu na to, że powinien przeciwdziałac takim sytuacjom i edukowac najmłodszych, że dysksyminacja w sporcie nie może mieć miejsca.

 • masa

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  Pedał to pedał, dlaczego to jest obraźliwe?
  detrollator —>masa lepiej przystopuj bo dostaniesz bana

 • Paris

  [Re: KPH: dyskryminacja w sporcie]

  A okreslenie „heteryk” niby nie jest dyskryminacyjne i obrazliwe?
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa