Równe traktowanie zobowiązuje

Wielka Brytania. Po strasznych przepychankach nie będzie arbitralnego wybierania „odpowiednich” par do adopcji.

Już tłumaczę o co chodzi. Otóż wedle przyjętych niedawno ustaw dopuszczono pary homicze do adopcji. Po spełnieniu wyobrażalnych kryteriów, takich jak wszystkie inne pary, tzn. hetero, po prostu adopcja następuje. Tymczasem organizacje katolickie życzyły sobie, żeby pedalstwo się do nich nie zgłaszało, a jak się zgłosi, to usłyszy „komputer mówi nie”. Bo nie, bo to lesby i pedały. Ponoć dawanie homikom dzieci do adopcji kłóci się z sumieniem pracowników tych organizacji.

Niestety! Nie tak łatwo. Ustawy przewidują równość w dostępu do adopcji, a organizacja adopcję przeprowadzająca nie może sobie arbitralnie dobierać rodziców.
Sprawa wywołała burzę na Wyspach i w prasie europejskiej (u nas niektórzy huczą, że to niedobrze, że homiki adoptują itp., zwykła śpiewka).

Dlaczego sprawa jest ważna? Otóż potwierdza równość wobec prawa. Zasada równości wygrała z zasadą arbitralności. Zasada równości wygrała nawet ze „słusznością” głoszoną przez część polityków, w tym premiera Blaira. I dobrze.

8 komentarzyRówne traktowanie zobowiązuje

 • Uschi

  [Re: Równe traktowanie zobowiązuje]

  Warto przy okazji zauważyć, że nasz aukochana, postępowa GW znowu pisze:
  (tytuł) „Wlk.Brytania: Katolickie adopcje także dla gejów”
  (podtytuł) „Katolickie agencje adopcyjne walczą z prawem gwarantującym gejom prawo adopcji dzieci”.
  Lesbijek jak zwykle nie ma. Smutne to…

  Swoją drogą, przy takim podaniu newsa odbiór społeczny znowu widzi dwóch pedałów z piórami w tyłkach z obrzydliwych zachodnich parad wychowujących słodkiego i niewinnego chłopczyka… Wiem, że to niesprawiedliwe, ale może wprowadzenie do dyskursu adopcji dziecka przez parę homoseksualną, ale _kobiet_, ułatwiłoby odbiór? My lesbijki jednak nie mamy tak czarnej karty jak geje, jesteśmy niewidzialne, ale lepiej akceptowane… Jednak…

 • Wilhelm

  [do postu powyżej]

  Was (tzn. lesbijek) po prostu mało ludzi traktuje poważnie..

 • MIchal

  [Re: Równe traktowanie zobowiązuje]

  czy w tym kraju któs kogokolwiek traktuje poważnie?

 • Szymon Goldman

  [Re: Równe traktowanie zobowiązuje]

  Nie wydaje mi się, żeby was traktowano inaczej, lepiej niż nas gejów. To prawda – nie traktują was poważnie. Poza tym same nic nie znaczycie, jest was zbyt mało, Jedziemy na tym samym wózku i lepiej nie marudź i nie siej fermentu. Jeśli wydaje ci się, że coś wywalczyłybyscie odcinając się od gejów to sie mylisz. Kiedys feministkom wydawało się, ze aborcja bedzie łatwiejsza do wywalczenia niż np. związki partnerskie. Dzis widać, że opór wobec aborcji jest jeszcze większy, bo w związkach gejowskich chodzi o jakies „zboczenie” a w aborcji o mord.

 • Uschi

  [->Szymon]

  Proszę… Nie napisałam, ze uważam odcięcie się od gejów za dobry pomysł. Uważam za dobry pomysł pokazanie, ze homoseksualiści, również ci, którzy chcą adoptować dzieci, to _także_ kobiety. I nie twierdzę, że jesteśmy lepsze (a to w zasadzie zasugerowałeś, jeśli dobrze Cię rozumiem). Czy nic nie znaczymy, jest nas za mało? No nie wiem. Fakt, jesteśmy mniej widoczne, również, ale nie tylko, z własnej winy…

 • Sandi

  [Do Szymona i Uschi]

  Ciekawi mnie czemu niby lesbijki sa traktowane niepowaznie wedlug Was? Czyzby malo ktora byla NAPRAWDE lesbijka a czesciej byly to takie zabawy poza ktorym kryje sie marzenie o facecie tak naprawde….?A moze ludzie nie wierza w lesbijki bo malo ktora potrafi bronic swojej tozsamosci skutecznie i odwaznie a ze swej orientacji robi przedstawienie w rodzaju dzis jestem z kobieta ale tak naprawde to jestem bi…….Wydaje mi sie ze geje powaznie siebie samych traktuja i dlatego sa powazniej traktowani przez spoleczentwo..

 • EuroGej

  [Alert!!! Geszeft upada!!!]

  .
  .
  .
  http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=148&ShowArticleId=30384

  Brytyjscy geje pragną… dyskryminacji

  Zaskakujący zwrot akcji w trwającym w Wielkiej Brytanii konflikcie o równouprawnienie homoseksualistów. Przeciw ustawie zakazującej dyskryminacji protestują… sami homoseksualiści – zauważa DZIENNIK.

  Przeforsowywana przez rząd Tony’ego Blaira regulacja mówi, że nikt nie może być ze względu na swoją orientację seksualną dyskryminowany w dostępie do dóbr i usług.

  Ten pozornie mało kontrowersyjny zapis wzbudził jednak ogromne protesty grup religijnych, bo w praktyce oznacza on np., że chrześcijańskie agencje adopcyjne nie mogą odmówić przyznania dziecka parze homoseksualnej, a parafia – wynajęcia sali na homoseksualne wesele. Pomimo że przeciwko ustawie wspólnie protestowały Kościoły katolicki i anglikański oraz muzułmanie i żydzi, laburzystowski rząd zapowiedział, że nie uczyni wyjątku i nikogo nie zwolni z obowiązku jej przestrzegania.

  Gdy jednak okazało się, że antydyskryminacyjna ustawa działa w obie strony, niektórym homoseksualistom już się przestała podobać. Głośno protestuje zwłaszcza gejowski przemysł turystyczno-rozrywkowy.

  Hotele i pensjonaty dla homoseksualistów będą miały obowiązek przyjmować pary heteroseksualne, zakazane będą kluby i imprezy tylko dla homoseksualistów, a nawet ogłoszenia mówiące „gay only”. A obroty tego przemysłu są niebagatelne: szacunkowe dane mówią o ponad 3,5 miliarda funtów rocznie; z samych tylko Stanów Zjednoczonych co roku przyjeżdża do Wielkiej Brytanii prawie 150 tysięcy homoseksualnych turystów.

  Co więcej, homoseksualiści są uważani za dobrych klientów, bo zarabiają zwykle powyżej średniej, a z racji braku zobowiązań rodzinnych mogą więcej przeznaczać na rozrywki.

  „Jesteśmy wyjatkowym miejscem i przyjmujemy tylko gejów i biseksualistów. Jeśli wejdzie w życie ta ustawa, obawiam się, że będziemy musieli zamknąć nasz hotel. Tzw. ustawa antydyskryminacyjna jest tak naprawdę dyskryminacyjną, bo dyskryminuje gejów” – mówi dziennikowi „The Times” John Bellamy, który prowadzi hotel Hamilton Hall w Bournemouth w południowej Anglii.

 • gosia

  [Re: Równe traktowanie zobowiązuje]

  powinno byc tak ze homiki moga adoptowac tylko dzieci powyzej 12 lat ktore same musza zdecydowac czy chca w takiej rodzinie zyc..

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa