- homiki.pl - http://homiki.pl -

Nieopodal Simona Mola

Czytelnicy zapewne znają sprawę Simona Mola. Jeśli nie, polecam reportaż Jakuba Janiszewskiego:

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,3846291.html [1]

Tymczasem jest drugie doniesienie do prokuratury w sprawie domniemanego świadomego zakażenia HIV. Tym razem w populacji homiczej. Wczoraj sprawę nagłośniło radio RMF FM i Dziennik Zachodni.

[tu artykuł z Dziennika Zachodniego, zamieszczam link by umożliwić zapoznanie się z całą historią: http://tychy.naszemiasto.pl/wydarzenia/689051.html] [2]

Podejrzanym jest Jacek W. z Jastrzębia Zdroju. Doniesienie do prokuratury wniósł jego były chłopak (też ma na imię Jacek). Jacek W. o swoim zakażeniu miał wiedzieć już na początku tego związku – panowie nie stosowali prezerwatyw. Drugi Jacek, ten poszkodowany, twierdzi, że jego były mógł zakazić jeszcze inne osoby (do których dotarł).

Jackowi W. grozi do 3 lat więzienia za świadome zakażenie HIV.

Smutna historia. Życie okazuje się bardziej skomplikowane i zaskakujące niż niejeden film.

Przy okazji kazanie o prezerwatywie.

Drodzy państwo. W takich czasach przyszło nam żyć. Istnieje coś takiego, jak AIDS. Prezerwatywę stosujemy ZAWSZE i stosujemy WSZYSCY. Możecie z jej zrezygnować tylko wtedy, jeśli zdecydujecie się na stworzenie stałego, wzajemnie wiernego związku. Ale i tu, żeby móc zrezygnować z prezerwatywy trzeba podjąć decyzję o wykonaniu testu na HIV – najlepiej pójść na test razem i wspólnie odebrać wynik. Test można zrobić anonimowo i bezpłatnie na terenie całego kraju, zobacz gdzie:

http://www.aids.gov.pl/index.php?page=testy [3]

Wujek Dobra Rada ma coś jeszcze do powiedzenia. Z historii powyżej wiemy już, że nic nie boli tak, jak życie. Dlatego w związku warto rozmawiać. Warto ustalić „postepowanie kryzysowe” – co, jeśli związek (chwilowo) przestanie być wzajemnie wierny. Zdarza się. Należy wtedy wrócić do prezerwatywy i powtórzyć całą procedurę testu, by z niej znów zrezygnować.
Przy każdym (nowym) związku ominięcie tej procedury jest głupotą, bo stawką może być zdrowie i życie. Dotyczy to każdego, i heretyków i homików.

Tym, którym poczuli bunt w sercu z powodu powyższych może i surowych standardów przytoczę anegdotę. Zagraniczni eksperci często dziwią się, czemu w Polsce zdarzają się jeszcze ludzie tak głupi, by nie stosować prezerwatywy i nie stosować się do powyższej „procedury”. Po prostu w takich czasach żyjemy. Zmieniając świat zacznij od siebie, pamiętaj o gumie.

PS. Agenda Ministerstwa Zdrowia Krajowe Centrum ds. AIDS wydała ostatnio ulotkę zapobiegania HIV skierowaną do osób homoseksualnych. Oto jej wersja elektroniczna:
http://www.aids.gov.pl/files/publikacje/ulotka_MSM.pdf [4]